Nowy numer 33/2019 Archiwum

W obronie dzieci z Downem

Pierwszy dzień wiosny jest ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Zespołu Downa. Pod wrocławską siedzibą Platformy Obywatelskiej na ul. Oławskiej odbędzie się pikieta przeciwko aborcji eugenicznej.

Jak tłumaczy koordynator Fundacji Pro Prawo do Życia we Wrocławiu, Paweł Jaranowski, jest potrzeba medialnego wsparcia podjętej przez Fundację inicjatywy. – Tego dnia w Warszawie zarejestrujemy u Marszałka Sejmu obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji". W związku z tym wydarzeniem we Wrocławiu organizowana jest inicjatywa wspierająca – mówi P. Jaranowski.

Uczestnicy pikiety w obronie życia spotkają się tradycyjnie się na skrzyżowaniu Rynek – Świdnicka – Oławska w czwartek 21 marca o godz. 17. Po manifestacji, ok. godz. 18, rozpocznie się wykład pt. "Ludzie jak bogowie. Jak nauka staje się religią". W restauracji Gospoda Wrocławska w Sukiennicach wygłosi go dr hab. Damian Leszczyński. – Pokażmy, że w całym kraju ludzie domagają się ludzkiego prawa, nie zabijania – dodaje koordynator Fundacji Pro Prawo do Życia.

Podobne inicjatywy odbędą się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie, Malborku, Bielsku-Białej, Kielcach, Olsztynie, Sochaczewie i Tarnowie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL