Nowy numer 43/2020 Archiwum

Studenci przy papieżu

Wtorek jest dniem, w którym na Papieskim Wydziale Teologicznym zajęć jest więcej niż w pozostałe dni tygodnia. Wówczas bowiem odbywają się także wykłady dla doktorantów, a jednak na kilka godzin czas się tutaj zatrzymał.

Studenci przy papieżu   Inauguracja pontyfikatu nie mogła przejść bez echa na papieskiej uczelni Ks. Rafał Kowalski/GN Studenci przy papieżu   Takie chwile we wspólnocie przeżywa się zupełnie inaczej Ks. Rafał Kowalski/GN

 

 

 

 

 

 

 

 

Rektor papieskiej uczelni teologicznej ks. prof. Andrzej Tomko na czas inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka wyznaczył godziny rektorskie. – Wielu naszych studentów chciałoby w tej uroczystości uczestniczyć osobiście na Placu św. Piotra – mówi Marta Wilczyńska z PWT, dodając, że nie każdy ma taką możliwość, dlatego rektor chciał umożliwić przeżywanie tego wydarzenia poprzez transmisje telewizyjne. Uczelnia zadbała o to, by w auli można było wspólnie śledzić wydarzenia z Watykanu. – Takie chwile przeżywa się inaczej we wspólnocie niż indywidualnie – dodaje M. Wilczyńska.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama