GN 33/2019 Archiwum

Władza to służba

Ks. Maciej Bogucki, kapłan archidiecezji wrocławskiej, był jednym z tych, którzy mieli to szczęście, by dziś z papieżem Franciszkiem modlić się na Placu św. Piotra. Zechciał podzielić się z nami swoimi przeżyciami.

– Przede wszystkim ogromne wrażenie zrobiła na mnie rzesza wiernych – mówi ks. Maciej, student na Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma w Rzymie. – Nie pierwszy raz miałem możliwość uczestniczenia w Eucharystii pod przewodnictwem papieża, ale dzisiejsze mnóstwo ludzi było nieporównanie większe. W pewnym momencie liturgii odwróciłem się w stronę Via Conciliazione – widok był ujmujący: morze ludzi, flagi najróżniejszych państw – dodaje. Zwraca także uwagę, że na długo zapamięta słowa z papieskiej homilii. – Ojciec Święty przedstawił św. Józefa pod kątem łacińskiego określenia, jakie mu nadano: „custos”, czyli stróż, opiekun. I w tę definicję wpisał swoją Piotrową posługę – papież jako custos depozytu wiary, custos każdego człowieka, custos dzieła stworzenia – wspomina ks. Maciej i podkreśla papieskie słowa: "władza Piotra to przede wszystkim służba". Wrocławskiego kapłana urzekła także prostota papieża. – Widząc go w tak skromnym ornacie, początkowo czułem się trochę zmieszany. Ale zdałem sobie sprawę, że m.in. o to chodzi w tym pontyfikacie: papież nie tylko mówi o prostocie, ale realizuje ją, zaczynając od siebie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL