Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Zrób coś sam

Od 20 marca do 20 kwietnia mieszkańcy Wrocławia mogą składać swoje propozycje projektów, które miasto zrealizuje w ramach budżetu obywatelskiego.

– Mieszkańcy mogą składać propozycje drobnych projektów inwestycyjnych na swoich osiedlach, przy miejscach zamieszkania – mówi radny Jerzy Michalak, realizujący projekt budżetu obywatelskiego. Jak wygląda sprawa w praktyce? Do 20 kwietnie grupa mieszkańców lub organizacje pozarządowe działające na terenie miasta muszą swój pomysł przelać na papier. Na stronie www.wroclaw.pl jest dostępny specjalny formularz, na którym trzeba wpisać nazwę, miejsce i krótkie uzasadnienie, dlaczego ten projekt powinien być zrealizowany.

Inicjatywa jest pilotażowa, dlatego na realizację zgłoszonych przez mieszkańców projektów przeznaczone są ”tylko” 2 mln zł. Jak zapowiada jednak prezydent Wrocławia, w przyszłym roku ma to być już kilkanaście milionów, a w kolejnych latach nawet kilkadziesiąt.

Co uda się zrealizować dzięki budżetowi obywatelskiemu? – To będą małe projekty, dotyczące m.in. zieleni miejskiej, budowy placów zabaw, terenów rekreacyjno-sportowych, małej architektury i inne – dodaje J. Michalak.

Ze zgłoszonych w przeciągu miesiąca przez mieszkańców inicjatyw zostanie wybranych 20, które najlepiej spełnią formalne wymagania, i rozpocznie się głosowanie. – To sami mieszkańcy zdecydują, które projekty będziemy realizować w pierwszej kolejności – tłumaczy radny.

Szczegóły dotyczące wrocławskiego budżetu obywatelskiego są dostępne na stronie www.wroclaw.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL