Dzieci witały Pana Jezusa i interesowały się Jego osiołkiem. A nawet dwoma – bo w procesji wzięła udział młoda oślica Kinia i jej mama Karola. Towarzyszył im bardzo towarzyski kucyk szetlandzki imieniem Jadzia.
Wjazd do Jerozolimy – tym razem wyjątkowo mroźnej – rozpoczął się przed bazyliką św. Jerzego, będącą jednocześnie Sanktuarium Męki Pańskiej. W rolę Chrystusa tradycyjnie już wcielił się ks. Robert Jacenty Domina z sąsiedniej parafii księży chrystusowców, znany zwłaszcza z przejmująco odgrywanej roli Zbawiciela podczas ziębickich Misteriów Męki Pańskiej. – Przeżyjmy paschalne wydarzenia nie tylko słuchając o nich, ale naprawdę w nich uczestnicząc, osobiście i z wiarą – zachęcał ks. Bogusław Konopka, proboszcz parafii św. Jerzego.
Po modlitwie u stóp krzyża ziębiccy księża, Pan Jezus w otoczeniu Apostołów i dzieci oraz tłum mieszkańców miasta wyruszyli w stronę rynku, okrążając ratusz z radosnymi okrzykami „Hosanna!”. Pod bazyliką maluchy długo jeszcze otaczały czworonożnych uczestników procesji. Pan Przemysław ze Złotego Stoku, z grona osób doglądających zwierzęta, zapewnia, że dla nich takie występy to nie pierwszyzna – wszystkie brały już udział w inscenizacji bożonarodzeniowej szopki.
Obchody Niedzieli Palmowej stanowiły zarazem początek III Ziębickiego Forum Młodych, organizowanego przez parafię św. Jerzego oraz Ośrodek Opieki i Oświaty w Ziębicach, przy współpracy z miejscowymi szkołami. Towarzyszą mu rekolekcje głoszone przez ks. Romana Maryńskiego. Pierwszego dnia forum młodzież zostanie zaproszona do refleksji nad materialnym wymiarem życia ludzkiego, we wtorek – nad sferą duchową. W programie, oprócz modlitewnych wydarzeń, zaplanowano spotkania z interesującymi ludźmi (m.in. członkami brygady antyterrorystycznej) oraz rozmaite konkursy, które będą rozstrzygnięte w Wielką Środę. Tego dnia o 19.00 rozpocznie się w Ziębicach kolejne już plenerowe Misterium Męki Pańskiej, współtworzone przez lokalną społeczność. Co ważne – do grona aktorów może dołączyć każdy – wszyscy uczestnicy są zachęceni, by wcielić się w reprezentantów jerozolimskiego ludu, choćby z pomocą chusty, szala czy... prześcieradła. Tegoroczne misterium, rozbudowane modlitewno-teatralne wydarzenie, znajdzie swoje zwieńczenie na „Ziębickiej Golgocie”, w pobliżu pomnika Orła Piastowskiego. Zakończy je spotkanie ze Zmartwychwstałym.