Nowy numer 8/2019 Archiwum

Wielki Tydzień z pomysłem

Przeżyli wizytę sanepidu i antyterrorystów, rysowali, recytowali i przygotowywali się do Drogi Krzyżowej.

To ona – przeżywana w Wielkim Tygodniu w formie Misterium Męki Pańskiej – jest zwieńczeniem Ziębickiego Forum Młodych. Ale i wcześniej czekały na nich mocne przeżycia. W poniedziałek, dzień poświęcony materialnemu wymiarowi ludzkiej natury, we wszystkich szkołach w mieście odbywały się spotkania mówiące o rozmaitych niebezpieczeństwach grożących człowiekowi w tym właśnie wymiarze. Wypowiadali się na ten temat przedstawiciele sanepidu, lekarz, pracownicy straży granicznej zajmujący się – z pomocą specjalistycznie szkolonych psów – wykrywaniem narkotyków, a także ludzie mający kontakt ze światem przestępczym. Uczniowie mogli spotkać się z antyterrorystami oraz więźniami z zakładu karnego. – Bardzo interesująca była wizyta ks. Wojciecha Kubisiaka, który opowiadał o kulturze Romów – mówią Renata Ziółkowska i Danuta Kudryńska, dodając, że w było to tym bardziej cenne, że w tutejszej szkole uczą się także romskie dzieci.

Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, poświęconym czyhającym na człowieka zagrożeniom, a także recytatorskim, z poezją dotyczącą „wiary, nadziei i miłości”, którym poświęcony był drugi dzień forum. – Narysowałem trąby powietrzne, papierosy, pioruny – opisywał swoją pracę jeden z laureatów ‒ Bartek z SP nr 2. Nagrodę otrzymał wraz z innymi w Wielką Środę, na koniec Mszy św. kończącej rekolekcje prowadzone przez ks. Romana Maryńskiego.

Forum zostało zorganizowane przez parafię pw. św. Jerzego oraz Ośrodek Opieki i Oświaty w Ziębicach.

Magda recytowała wiersz o nadziei   Magda recytowała wiersz o nadziei Agata Combik/GN Nagrody wręczali ks. Bogusław Konopka, proboszcz parafii św. Jerzego, oraz Andrzej Regner, dyrektor Ośrodka Opieki i Oświaty   Nagrody wręczali ks. Bogusław Konopka, proboszcz parafii św. Jerzego, oraz Andrzej Regner, dyrektor Ośrodka Opieki i Oświaty Agata Combik/GN


 

 

 

 

 

 

Praca gimnazjalistek Pauliny i Karoliny   Praca gimnazjalistek Pauliny i Karoliny Agata Combik/GN Praca Oli z SP nr 4   Praca Oli z SP nr 4 Agata Combik/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL