Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zmartwychwstał w Wielką Noc

W parafiach archidiecezji wrocławskiej celebrowano liturgie paschalne. W wielu miejscach na ich zakończenie, przeszły procesje rezurekcyjne.

Uroczystościom, które odbyły się w katedrze wrocławskiej, przewodniczył abp Marian Gołębiewski. W homilii metropolita przypomniał, że podczas sprawowania rozbudowanej liturgii Wielkiej Soboty uobecniamy misterium zmartwychwstania. - Świadczy o tym paschał - symbol Chrystusa, radosne uroczysty exultet stanowiący orędzie paschalne oraz "Alleluja", które jest okrzykiem zwycięstwa nad śmiercią - mówił.

Wychodząc od bardzo bogatej tego dnia liturgii słowa, nawiązał do chrztu i jego znaczenia dla naszego zbawienia. Zachęcał również do dzielenia się wiarą w zmartwychwstałego Pana. - Dzielimy się bogactwem Wielkiej Soboty: Słowem Bożym, znakami, symbolami, śpiewami. Przecież nie zatrzymamy tych duchowych wartości tylko dla siebie - zachęcał.

Niezwykle długą i piękną liturgię zwieńczyła procesja rezurekcyjna, ogłaszająca światu zmartwychwstanie Chrystusa.

Homilia abp. M. Gołębiewskiego do odsłuchania poniżej.

Zmartwychwstał w Wielką Noc   - Zmartwychwstanie jest fundamentem naszej wiary - mówił metropolita wrocławski Karol Białkowski/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama