Nowy numer 43/2020 Archiwum

Śniadanie wśród śnieżycy

Na świątecznym posiłku w Centrum Socjalnym Caritas przy ul. Słowiańskiej wraz z bp. Andrzejem Siemieniewskim zgromadzili się w Wielkanocny Poniedziałek ubodzy, samotni oraz ich przyjaciele.

Śniadanie wśród śnieżycy   Słowa Ewangelii otwarły świąteczne spotkanie Agata Combik/GN

 

 

 

 

 

 

 

 

Aż dziw, że to nie wieczerza wigilijna, a zamiast jaj i żuru na talerzach nie ma barszczu – mówili uśmiechnięci goście, którzy dotarli na spotkanie pośród porannej śnieżycy. W ośrodku, przy świątecznie zastawionych stołach, było już jednak wiosennie i wielkanocnie. Uczestników spotkania przywitał dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Janusz Jastrzębski. Proboszcz ołbińskiej parafii, ks. Szczepan Maciaszek, odczytał Ewangelię przywołującą wydarzenia wielkanocnego poranka, a bp Andrzej Siemieniewski pobłogosławił świąteczne pokarmy. – Życzę wszystkim, aby wczorajsza niedziela promieniowała także na dzień dzisiejszy, aby nasze serca napełniły się radością z tego powodu, że Pan Jezus zmartwychwstał, żyje – mówił.

Pani Krystyna, po raz drugi uczestnicząca w podobnym spotkaniu, nie była specjalnie zmartwiona mroźną aurą. – Spotkanie jest bardzo sympatyczne, można porozmawiać, pobyć ze sobą – mówi. By w nim uczestniczyć, należało zgłosić się do kierownika Centrum Socjalnego i otrzymać specjalne zaproszenie.

W tym roku w Centrum przy ul. Słowiańskiej wydane zostały zaproszenia dla blisko 60 osób. Oprócz posiłku przygotowano dla nich także paczki żywnościowe. Warto wspomnieć, że w świąteczną pomoc Caritas w tym roku zaangażowali się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Polakowicach w gminie Żórawina, którzy przeprowadzili w swojej placówce zbiórkę żywności, odzieży, środków higienicznych i zabawek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama