Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przed Świętem Miłosierdzia Bożego

W wigilię święta planowana jest wielka uczta oraz Noc Miłosierdzia Bożego.

W parafii pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu do niedzieli codziennie o 15.00 odprawiana jest Msza św. połączona z nowenną przed Świętem Bożego Miłosierdzia. 6 kwietnia o 19.00 rozpocznie się tu czuwanie w ramach Nocy Miłosierdzia Bożego, organizowanej przez DA „Karmel”. Otworzy je „Miłosny List od Ojca” – nabożeństwo słowa Bożego, o 20.00 planowany jest rapowy koncert ks. Jakuba Bartczaka, o 21.00 – Godzina z Maryją, Matką Miłosierdzia – patronką tutejszego sanktuarium. Po przerwie na ciepłą herbatę zebrani będą trwać przed Najświętszym Sakramentem, a o 24.00 odbędzie się uroczysta Eucharystia. Organizatorzy zapowiadają także Światełko Miłosierdzia, procesję z obrazem Jezusa Miłosiernego, wręczenie solniczek z egzorcyzmowaną solą (w ramach działalności grupy Nowej Ewangelizacji „Solniczka”), agapę. 7 kwietnia o 15.00 odbędzie się Godzina Miłosierdzia z uroczystym odsłonięciem obrazu „Jezu, ufam Tobie”.

Z kolei Diakonia Miłosierdzia wspólnoty Hallelujah po raz kolejny zaprasza ubogie rodziny na wielką ucztę przygotowywaną dla nich u franciszkanów przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu. Odbędzie się ona w sobotę, 6 kwietnia, przed Świętem Miłosierdzia. – Obchodzimy w tym roku 10-lecie tej corocznej inicjatywy pod nazwą „Miłosierdzie bez granic” – mówi Darek Zielonka. – Świętujemy jubileusz i chcemy, by spotkanie miało wyjątkowo uroczysty charakter. Oprócz poczęstunku będzie m.in. katecheza i inne propozycje. Chodzi o to, by na wszelkie sposoby głosić ludziom Boże Miłosierdzie.

W niedzielę 7 kwietnia warto przyjść również do kościoła pw. św. Bonifacego we Wrocławiu, gdzie o 15.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe. Modlitwę poprowadzi o. Andrzej Smołka.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama