Nowy numer 44/2020 Archiwum

„Cristiada” na kinowym ekranie

Ten niezwykły film będzie można obejrzeć w Helios Magnolia Park we Wrocławiu od 5 kwietnia. "Gość Niedzielny" poleca.

„Cristiada” na kinowym ekranie   Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia powstania FT Films

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Cristiada” to produkcja meksykańska oparta na prawdziwej historii. Fabuła opowiada o powstaniu mieszkających w tym kraju katolików przeciwko antychrześcijańskiej władzy. Bunt miał miejsce w latach 1926–1929. Zginęło w nim ok. 90 tys. wyznawców Chrystusa. Jednym z bohaterów obrazu jest 15-letni chłopiec, żołnierz armii powstańczej, który dał niezwykłe świadectwo swojej wiary. José Luis Sánchez del Río został beatyfikowany przez Benedykta XVI w 2005 r. W rolę głównych bohaterów wcieliły się gwiazdy meksykańskiego kina.

– "Cristiada" to film nakręcony nie tylko z hollywoodzkim rozmachem, ale również niosący ze sobą niezwykły chrześcijański przekaz. Buduje i pogłębia wiarę każdego, kto go obejrzy. Ukazane w filmie sylwetki bohaterów powstania Cristeros są przykładem tego, jak walczyć o swoje przekonania, o wolność i o to, w co się wierzy – mówi Barbara Ziembicka, dyrektor FT Films. Przekonuje, że ten film nikogo nie pozostawia obojętnym. – Każe zastanowić się nad ceną, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za możliwość wyznawania wiary w Pana Jezusa – dodaje.

Część zysków z pokazów „Cristiady” przeznaczona zostanie na produkcję pełnometrażowego filmu o świętym Maksymilianie Kolbe. Obraz zostanie zrealizowany przez FT Films oraz producenta „Cristiady”, Pabla José Barroso. – Każdy, kto pójdzie do kina na "Cristiadę", dokłada do powstania nowego filmu swoją cegiełkę – tłumaczy B. Ziembicka.

Premiera filmu miała miejsce w marcu 2012 r. w Instytucie Patrystycznym Augustinianum w Watykanie. Więcej na temat obrazu można się dowiedzieć na www.cristiada.pl oraz w najnowszym wydaniu papierowym GN.

Cristiada (2013) Oficjalny zwiastun
FTFilms1

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama