GN 43/2020 Archiwum

B. Piasecka-Johnson pochowana we Wrocławiu?

Trwają rozmowy rodziny zmarłej 1 kwietnia miliarderki z kurią wrocławską.

Informację potwierdził nam rzecznik wrocławskiej kurii ks. dr Stanisław Jóźwiak. – Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Barbary Piaseckiej-Johnson zostanie odprawiona 15 kwietnia we wrocławskiej katedrze – powiedział, dodając, że strona kościelna nie czuje się kompetentna do informowania o dokładnym czasie i miejscu pochówku. – Te informacje zostaną na pewno podane przez rodzinę. Mogę jedynie potwierdzić, że doszło do spotkania najbliższych zmarłej z przedstawicielami Kościoła wrocławskiego – dodał. 

Barbara Piasecka była związana z naszym miastem. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1968 r., w wieku 34 lat, wyjechała do USA, gdzie wyszła za mąż za Johna Sewarda Johnsona, jednego z dwóch właścicieli firmy kosmetycznej Johnson & Johnson.

Po jego śmierci pomnożyła odziedziczony majątek, inwestując przede wszystkim w dzieła sztuki. W ubiegłym miesiącu znalazła się na liście 50 najzamożniejszych kobiet na świecie, ogłoszonej przez tygodnik "Forbes".


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama