Nowy numer 41/2019 Archiwum

Walka na śmierć i życie

Metropolita wrocławski, abp Marian Gołębiewski poparł akcję Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. Do 2 lipca będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zabraniającej zabijania podejrzanych o chorobę lub mających wadę genetyczną.

– Mamy czas do 2 lipca, by złożyć w Sejmie co najmniej 100 tys. podpisów obywateli pod projektem ustaw – mówi Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji Pro – Prawo do Życia i Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "stopaborcji". Zaznacza, że im więcej osób zdecyduje się poprzeć inicjatywę, ten głos ludu stanie się ważnym argumentem dla posłów. – Chcemy dodać im animuszu, by mieli odwagę stanąć w obronie nienarodzonych, tych, którzy są najsłabsi – dodaje.

Dziś doszło do spotkania M. Dzierżawskiego z abp. Marianem Gołębiewskim, podczas którego przybliżona została metropolicie wrocławskiemu działalność Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Członek Rady Fundacji zaznaczył, że intensywna akcja oddziaływania na opinię publiczną poprzez pikiety i wystawy trwa w całej Polsce od 2005 r. Dodał również, że środowisko wrocławskie jest pod tym względem bardzo mocne.

Głównym punktem kontaktowym dla wszystkich, którzy są zainteresowani złożeniem podpisu pod inicjatywą ustawodawczą, jest strona internetowa www.stopaborcji.pl. – Tam znajduje się już gotowy projekt ustawy – dodaje. – Poszukujemy w tej chwili chętnych do wydrukowania formularzy i zbierania podpisów.

Jak zapewnia wrocławski koordynator akcji, P. Jaranowski, wkrótce będą też stałe punkty, w których będzie można dodać swój wpis. Ich lista również będzie opublikowana na stronie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL