Nowy numer 41/2019 Archiwum

Biblijna love story

Latynoamerykańskie melodie i rozważania o miłości Boga do człowieka, wpisanej w historię zbawienia i w ludzką miłość, zabrzmiały w niedzielę u stóp katedry.

„Jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, płomień Pański...” – słowa Pieśni nad Pieśniami, a także teksty zaczerpnięte m.in. z księgi proroka Ozeasza oraz Listów św. Pawła, przywołali Iwona i Krzysztof Grabcowie, kreśląc obraz Bożej miłości, wyrażanej na kartach Pisma Świętego na wzór ludzkiej miłości oblubieńczej i małżeńskiej, gorącej i głębokiej. Spotkanie z cyklu "Verbum cum Musica", odbywające się w Niedzielę Biblijną, ukazało piękno Bożego zamysłu dotyczącego małżeństwa. O pierwszej „pieśni miłosnej”, którą „wyśpiewał” Adam na widok Ewy, o głębokiej komunii między nimi – mającej źródło w miłości Osób Trójcy Świętej i wcieleniu, które stało się zaślubinami Syna Bożego z ludzkością – mówił Krzysztof Grabiec. Jego żona pochyliła się nad więzią łączącą Chrystusa z Kościołem jako wzorem małżeńskiej wspólnoty i wysnuła praktyczne wskazania, jakie można stąd wyprowadzić. Grabcowie zarysowali „paschalny wymiar małżeństwa”, który wymaga ciągłego obumierania, postawy służby, a także wspólnej modlitwy, zażyłości ze słowem Bożym i życia sakramentami. Małżonkowie podkreślili, że zjednoczenie cielesne męża i żony, dopełniające wspólnotę psychiczną i duchową, ma również wyrażać jedność Chrystusa i Kościoła. – Bóg podzielił się z człowiekiem życiem i miłością – mówili.

Wykład państwa Grabców, małżonków z 20-letnim stażem, zaangażowanych od dawna w duszpasterstwo biblijne i rodzinne, towarzyszył koncertowi dwojga młodych uczniów PSM II st. we Wrocławiu, gitarzystce i akordeoniście. Paulina Mróz, grająca na gitarze od 9. roku życia, jest zarazem zdobywczynią tytułu Miss Polonia Wrocławia w 2012 r. Adam Kimak z kolei pasję do gry na akordeonie łączy ze studiowaniem elektroniki na Politechnice Wrocławskiej i występami w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Gitara z akordeonem i biblijne rozważania o miłości na początek Tygodnia Biblijnego przyciągnęły sporo słuchaczy.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL