Nowy numer 20/2024 Archiwum

Uwierzyć w moc zmartwychwstania

W każdy trzeci piątek miesiąca wieczorem, w kościele śś. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim młodzież spotyka się, by pogłębiać swoją wiarę.

Celem spotkań organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży jest przygotowanie do wspólnego wyznania wiary młodych we wrześniu 2013 r. Inicjatywa jest odpowiedzią na wezwanie papieża Benedykta XVI do otwarcia drzwi wiary (Porta Fidei). – I tak nie mamy nic lepszego do roboty, więc przychodzimy. To już kolejny raz – mówią zgodnie Wiktoria, Sara i Joanna. Zwracają uwagę, że szczególnie mocno podobają się im pieśni z akompaniamentem wielu instrumentów. – Jest ciekawie. Ksiądz zachęca nas, byśmy nie wstydzili się tego, że jesteśmy katolikami – dodaje Asia.

Animatorami comiesięcznych spotkań o charakterze modlitewno-katechetycznym są różne wspólnoty działające w archidiecezji wrocławskiej. – Chcemy przekazać najważniejszą prawdę: Chrystus zmartwychwstał i czyni w naszym życiu cuda – mówi Sandra ze wspólnoty „Płomień Pański”. Podkreśla, że charyzmatem grupy, którą reprezentuje jest ewangelizacja przez miłość wzajemną. – Chcemy otwierać się na ludzi i pokazać naszym świadectwem miłość Jezusa do każdego człowieka – dodaje.

Konferencję pt.: „Wierzę w Chrystusa, który zmartwychwstał i żyje” wygłosiła Beata, liderka młodych wspólnoty „Płomień Pański”. Przybliżyła w niej ewangeliczny przekaz dotyczący śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz reakcji apostołów na te wydarzenia. Prelegentka zachęcała do wzięcia z nich przykładu, do głoszenia Dobrej Nowiny, którą powierzył nam Zbawiciel. – Życzę nam wszystkim, abyśmy odkrywali moc zmartwychwstałego Jezusa, aby każdego dnia odradzał się w nas na nowo – mówiła.

Kolejne spotkanie, które odbędzie się 17 maja, poprowadzi wspólnota „Mamre”. Jego tematem będą słowa: „Wierzę w Kościół, który jest moją wspólnotą”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy