Nowy numer 6/2023 Archiwum

Dwa w jednym

Już wkrótce odbędzie się kolejna edycja warsztatów i rekolekcji organizowanych przez Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne działające przy klasztorze oo. Dominikanów.

21 kwietnia upływa termin zgłoszeń na kolejną edycję warsztatów i rekolekcji, które odbędą się od 10 do 12 maja. Tym razem są one związane z 300-leciem beatyfikacji bł. Czesława.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności wokalne i instrumentalne, szczególnie schole i chóry ubogacające liturgię w parafiach. Podczas warsztatów będzie możliwość konsultacji z profesjonalistami np. w dziedzinie emisji głosu oraz nauczyć się nowych utworów.

Zajęcia poprowadzą: Katarzyna Młynarska, Anita Pyrek, Janusz Wierzgacz i o. Dawid Kusz. O duchowy wymiar spotkania zadba w ramach rekolekcji o. Adam Wyszyński OP.

Muzycy, którzy wezmą udział w warsztatach zaprezentują przygotowane utwory w niedzielę 12 maja podczas Mszy św. o godz. 12 i zaplanowanego po niej koncertu. Będzie on miał miejsce w kościele pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim. W programie usłyszymy:

–  „Missa in D” Johanna Evangelisty Brandla w wykonaniu chóru i orkiestry,

– „Sinfonia in C” Alberta Hermana Dietricha w wykonaniu orkiestry.

Zapisy na warsztaty odbywają poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.wlsw.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

"Gość Niedzielny" objął wydarzenie swoim patronatem.

Dwa w jednym   W poprzedniej edycji warsztatów i rekolekcji wzięło udział ok. 200 osób z całego kraju Karol Białkowski/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy