Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rodzina w modzie

Komunikacja w małżeństwie, pozytywne aspekty spersonalizowanego nauczania oraz o prawidłowych relacjach między ojcem a córką. Takie tematy poruszali prelegenci podczas konferencji rodzinnej pt. „Kocham, więc wychowuję”.

– Celem jest uczenie się nawzajem, jak być lepszym rodzicem i współmałżonkiem – mówi organizator spotkania, Daniel Sokołowski, wicedyrektor szkoły „Iskry” oraz działacz Stowarzyszenia „Nurt”. Konferencja, która odbyła się 21 kwietnia, jest już czwartą organizowaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rodziny „Nurt”. – Co roku jest nas coraz więcej. To oznacza, że małżeństwa chętniej dbają o samoświadomość wychowania i życia małżeńskiego. Kolejną, ale nie nachalną propozycją są kursy Akademii Familijnej – dodaje.

Podczas konferencji odbyły się trzy wykłady. Anna Murawska, autorka książek „Kocham i wymagam”, „Stawiam na stół” i „Chodzi o pieniądze” mówiła o relacjach w małżeństwie. – Chciałam przekazać, że w małżeństwie bardzo istotna jest komunikacja. Niestety nie sprzyjają jej czasy i urządzenia, z których codziennie korzystamy: telefony komórkowe, czaty internetowe czy inne, a to nie jest szczyt porozumiewania. A w małżeństwie  potrzeba trochę więcej: chęci zrozumienia drugiej strony, poznania i akceptacji wszelkich różnic – tłumaczy.

O edukacji spersonalizowanej mówił Stanisław Kowal, pedagog, kierownik Studium Kształcenia Nauczycieli na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Natomiast o niezwykłych relacjach między tatą a córką – Wincenty Pipka, psycholog, dziennikarz radiowy i były dyrektor Programu I Polskiego Radia, obecnie dyrektor szkoły podstawowej „Azymut” w Pruszkowie. Więcej na temat konferencji oraz propozycji Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodziny „Nurt” można znaleźć na stronie www.nurt.edu.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama