Nowy numer 39/2022 Archiwum

Powrót z bł. Czesławem

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kłopotami finansowymi od kwietnia znów będzie można uczestniczyć w Wieczorach Tumskich.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19 we wrocławskim kościele pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku. Kwietniowy Wieczór Tumski poświęcony będzie bł. Czesławowi – a to z racji jubileuszu 300-lecia jego beatyfikacji i 50-lecia ogłoszenia go patronem Wrocławia. Wykład zatytułowany „Błogosławiony Czesław – Patron codzienności” wygłosi o. Norbert Oczkowski OP z wrocławskiego klasztoru dominikanów, promotor kultu bł. Czesława. W części muzycznej usłyszymy śpiewy gregoriańskie w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Braci Dominikanów z Krakowa.

W programie m.in. hymny i antyfony z „Nieszporów starorzymskich”, wielkanocne korsykańskie „Paschalis admirabilis”, „Christus resurgens” oraz „Benedicamus Domino” ze Starego Sącza.

Organizatorzy Wieczorów Tumskich planują w najbliższych miesiącach przybliżyć wrocławianom duchowość paulinów i benedyktynów, zapoznać z prawosławiem i luteranizmem, opowiedzieć o wrocławskich muzykach i Witoldzie Lutosławskim – podczas trwania roku jemu poświęconego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy