Nowy numer 46/2019 Archiwum

Powrót z bł. Czesławem

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kłopotami finansowymi od kwietnia znów będzie można uczestniczyć w Wieczorach Tumskich.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19 we wrocławskim kościele pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku. Kwietniowy Wieczór Tumski poświęcony będzie bł. Czesławowi – a to z racji jubileuszu 300-lecia jego beatyfikacji i 50-lecia ogłoszenia go patronem Wrocławia. Wykład zatytułowany „Błogosławiony Czesław – Patron codzienności” wygłosi o. Norbert Oczkowski OP z wrocławskiego klasztoru dominikanów, promotor kultu bł. Czesława. W części muzycznej usłyszymy śpiewy gregoriańskie w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Braci Dominikanów z Krakowa.

W programie m.in. hymny i antyfony z „Nieszporów starorzymskich”, wielkanocne korsykańskie „Paschalis admirabilis”, „Christus resurgens” oraz „Benedicamus Domino” ze Starego Sącza.

Organizatorzy Wieczorów Tumskich planują w najbliższych miesiącach przybliżyć wrocławianom duchowość paulinów i benedyktynów, zapoznać z prawosławiem i luteranizmem, opowiedzieć o wrocławskich muzykach i Witoldzie Lutosławskim – podczas trwania roku jemu poświęconego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama