Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prorodzinna wiceprezydent?

Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz ogłosił nazwisko swojego nowego zastępcy. Anna Szarycz jest pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii miasta.

– Przez dłuższy czas szukałem właściwego kandydata na to stanowisko. Znalazłem osobę bardzo kompetentną i, co chcę bardzo mocno podkreślić, kryształowo uczciwą – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Rafał Dutkiewicz.

Nowa wiceprezydent podkreśliła, że będzie kontynuowała rozpoczęte już projekty związane z rozwojem społecznym. Szczególną pomoc zapowiedziała dla więzi rodzinnych i społecznych. – To są projekty, które mają na celu wsparcie rodzin w opiece nad dzieckiem oraz projekt zintegrowanych działań na rzecz seniorów – zarówno w obszarze aktywizacji, jak i opieki – mówił Anna Szarycz.

Anna Szarycz jest pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezydenta Wrocławia. Ma podwójne obywatelstwo: polskie i australijskie. Studiowała w Australii na University of New England, University of Sydney, Australian Catholic University oraz jest absolwentką polsko-francuskich studiów (Akademia Medyczna i XIII Uniwersytet Paryski) w zakresie Zarządzania Instytucjami Opieki Zdrowotnej i Społecznej. Działała charytatywnie jako pielęgniarka i ratownik medyczny na rzecz m.in. trędowatych w Papui Nowej Gwinei, Indiach i Ghanie. Od 2005 r. pełniła w Urzędzie Miejskim funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama