Nowy numer 41/2019 Archiwum

Uczcij flagę

Patriotyczne pieśni, flagi dla każdego uczestnika – to 2 maja w Oleśnicy już tradycja. Tym razem w Święto Flagi miasto przygotowuje nie lada gratkę dla fanów motoryzacji.

– Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to stosunkowo nowe święto w polskim kalendarzu, ponieważ zostało ustanowione w 2004 r. – mówi Agata Szpiłyk, dyrektor  Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Oleśnicy. Zwraca przy tym uwagę, że wypada pomiędzy świętami: Pracy a Konstytucji Trzeciego Maja, a do tego nie jest dniem wolnym od pracy. – To wszystko sprawia, że trudno przebić się do świadomości ludzi z jego przesłaniem – zaznacza.   

Od kilku lat na rynku w Oleśnicy tego dnia chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, a burmistrz rozdaje biało-czerwone flagi.  W tym roku jednak miasto przygotowuje sporą atrakcję dla fanów motoryzacji. Na rynku o godz. 12 pojawią się pojazdy wojskowe i cywilne z czasów PRL-u. Nie zabraknie także wojskowej grochówki. Tego dnia także zostanie otwarta wystawa „W krwawym polu srebrne ptasze”. – Ekspozycja prezentuje pieśni powstania styczniowego wraz z komentarzem przypominającym historyczne okoliczności ich tworzenia, toczone bitwy, życiorysy przywódców – opowiada A. Szpiłyk, dodając, że ilustrację stanowią ryciny i fotografie z czasów powstania i zachęcając do odwiedzenia Oleśnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL