Tradycyjnie 1 maja wyruszy pielgrzymka ludzi pracy na Ślężę. Do udziału są zaproszeni również bezrobotni i sympatycy wędrowania z modlitwą i śpiewem na ustach.
Każdego roku w majówce bierze udział ok. 200 osób Archiwum Pielgrzymki Wrocławskiej
Ks. Stanisław Orzechowski – „Orzech”przypomina, że tradycja pierwszomajowych pielgrzymek zrodziła się na bazie... pierwszomajowych pochodów. Tłumaczy, że wśród ludzi, którym posługiwał, była grupa, która otwarcie buntowała się przeciw „przedstawieniu” w centrum miasta. Ks. Orzechowski zaproponował im alternatywę w postaci majówki. – Nasze spotkanie wyrosło na bazie nabożeństw maryjnych – mówi.
Od kilku lat program jest bardzo podobny. Pielgrzymka ma swój początek w sanktuarium św. Anny i NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce. Tam odbędzie się Msza św. (początek o godz. 10). Następnie, ok. 11.15, uformowana kolumna wyruszy spod kościoła na Ślężę. Jak zaznaczają organizatorzy, po drodze odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a na szczycie (ok. 14.00) odśpiewana zostanie Litania Loretańska. Podczas pielgrzymki modlitwą zostaną objęci zarówno ludzie pracy, jak i bezrobotni, których w Polsce cały czas przybywa.
Hasło, które będzie przyświecało uczestnikom, nawiązuje do słów papieża Franciszka i brzmi: „Podejmijmy na nowo opiekę nad światem stworzonym przez Boga”.
Na pielgrzymkę nie ma zapisów. Organizatorzy zachęcają, by do Sobótki dojechać we własnym zakresie. Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z transportu zbiorowego, na dworcu PKS (przystanek dla wysiadających) będzie czekał specjalnie oznaczony plakatem pielgrzymkowym autobus. Odjazd zaplanowano na 9.00. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 15 zł.
"Gość Wrocławski: objął patronatem wydarzenie.