Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jesteście bardzo odważni

Uczniowie z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przy Liceum Salezjańskim we Wrocławiu wraz z ks. Jerzym Babiakiem odebrali relikwie bł. Jana Pawła II, które w czasie wakacji zawiozą do Bijska w Rosji w ramach realizowanego projektu misyjnego Syberia 2013.

Przekazanie relikwii rozpoczęło się od serdecznej rozmowy, w czasie której kard. Dziwisz wyraził duże zainteresowanie pracą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i projektem Syberia 2013. Dopytywał o działalność zarówno wolontariatu, jak i całej szkoły. Młodzież zdała krótką  relację z poprzednich projektów misyjnych, m.in. z Afryki, czy Mongolii, a gdy zostały przedstawione hierarsze szczegóły podejmowanych misji, powiedział do uczniów: „Jesteście bardzo odważni, bardzo odważni”. Ta wypowiedź, jak wspominali potem wolontariusze, stanowi doskonałą motywację do dalszej pracy.

Kardynał zwrócił uwagę, że relikwie same w sobie nie są przedmiotem kultu. – Kultem jest Pan Bóg. Poprzez te relikwie chcecie przekazać pamięć, a nawet fizyczną obecność papieża Jana Pawła II, który nigdy nie zapominał o takich miejscach, jak Syberia w modlitwie. To jest wielki dar powiedział. Dodał także, że pomagając, najczęściej więcej zyskuje ofiarodawca, niż sam obdarowany.

Ksiądz kardynał udzielił wywiadu dla szkolnej telewizji TVSLOWROC oraz wręczył wszystkim pamiątkowe różańce.

Jesteście bardzo odważni   Archiwum SLO
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL