Nowy numer 8/2019 Archiwum

Jesteście bardzo odważni

Uczniowie z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przy Liceum Salezjańskim we Wrocławiu wraz z ks. Jerzym Babiakiem odebrali relikwie bł. Jana Pawła II, które w czasie wakacji zawiozą do Bijska w Rosji w ramach realizowanego projektu misyjnego Syberia 2013.

Przekazanie relikwii rozpoczęło się od serdecznej rozmowy, w czasie której kard. Dziwisz wyraził duże zainteresowanie pracą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i projektem Syberia 2013. Dopytywał o działalność zarówno wolontariatu, jak i całej szkoły. Młodzież zdała krótką  relację z poprzednich projektów misyjnych, m.in. z Afryki, czy Mongolii, a gdy zostały przedstawione hierarsze szczegóły podejmowanych misji, powiedział do uczniów: „Jesteście bardzo odważni, bardzo odważni”. Ta wypowiedź, jak wspominali potem wolontariusze, stanowi doskonałą motywację do dalszej pracy.

Kardynał zwrócił uwagę, że relikwie same w sobie nie są przedmiotem kultu. – Kultem jest Pan Bóg. Poprzez te relikwie chcecie przekazać pamięć, a nawet fizyczną obecność papieża Jana Pawła II, który nigdy nie zapominał o takich miejscach, jak Syberia w modlitwie. To jest wielki dar powiedział. Dodał także, że pomagając, najczęściej więcej zyskuje ofiarodawca, niż sam obdarowany.

Ksiądz kardynał udzielił wywiadu dla szkolnej telewizji TVSLOWROC oraz wręczył wszystkim pamiątkowe różańce.

  Archiwum SLO
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL