Nowy numer 8/2019 Archiwum

Wezbrały dolnośląskie rzeki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o przekroczeniu stanów alarmowych kilku rzek. Opady deszczu spowodowały wzrosty stanów wody na dopływach górnej i środkowej Odry.

Najgorzej sytuacja wygląda w Jarnołtowie. Tam synoptycy prognozują przekroczenie stanu alarmowego o 60–70 cm. Wzrosty stanów wody prognozowane są także w dolnych biegach Oławy i Widawy, gdzie poziomy alarmowe zostaną przekroczone o 10–30 cm. Tendencja wzrostu stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych, a lokalnie alarmowych będzie utrzymywała się również w zlewni Baryczy.

Sytuację na bieżąco można śledzić na stronie IMiGW.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL