GN 16/2019 Archiwum

Miniaturowy świat

Miniaturowe rzeźby roślin można oglądać we Wrocławskim Muzeum Archidiecezjalnym. Autorem prac jest rumuński artysta z polskimi korzeniami Ioan Astalus.

Wrocławska wystawa będzie obejmowała ponad 100 dzieł – miniatur i rzeźb o małych rozmiarach. Wśród nich będą dominowały motywy roślinne. W swoim dorobku artysta ma prace, które można znaleźć w muzeach i prywatnych kolekcjach sztuki na całym świecie. Jego dziełem są m.in. portrety 12 apostołów wyrzeźbione w kasztanach oraz twarz znanego rumuńskiego poety Eminescu, wyryta w ziarenku ryżu. Ioan Astalus będzie prezentował również praktyczne pokazy umiejętności, przekazując w ten sposób tajniki rzeźbienia miniaturowego swoim uczniom.

Ekspozycję można oglądać do 29 maja, od wtorku do soboty w godz. od 9 do 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL