GN 3/2021 Archiwum

Dni Społeczne 2013

Będą trwać we Wrocławiu od 11 do 15 maja. Na spotkania - dziewięć paneli dyskusyjnych skoncentrowanych wokół tematyki kryzysu - zaprasza DA „Dominik” wraz z Fundacją Sapere Aude oraz Papieskim Wydziałem Teologicznym.

Inicjatywa nawiązuje do organizowanych we Wrocławiu w latach 80. Tygodni Społecznych. W ich ramach odbywały się spotkania i debaty pokazujące, że istnieje alternatywa wobec postaw promowanych przez komunistyczną rzeczywistość. Obecne Dni Społeczne pomyślane są jako impuls do przemyśleń i działań na rzecz budowania lepszego społeczeństwa. Organizatorzy zapraszają tym razem do pochylenia się nad tematem kryzysu – gospodarczego, politycznego, kryzysu patriotyzmu, kultury, rodziny oraz Kościoła.

Sobota (11 maja) będzie dniem debaty przede wszystkim o kryzysie gospodarczym (w dyskusji udział wezmą m.in. Przemysław Wipler i Jarosław Obremski), niedziela – o kryzysie przywództwa politycznego (posłuchamy Jarosława Gowina i Rafała Dutkiewicza) oraz sztuki (w debacie wezmą udział m.in. Rafał Augustyn, Adam Strug i L.U.C.) W poniedziałek o patriotyzmie będą rozmawiać m.in. Kazimierz Ujazdowski i Paweł Kukiz, we wtorek w debacie poświęconej Kościołowi wezmą udział m.in. Tomasz Terlikowski, o. Józef Puciłowski i Elżbieta Adamiak. We wtorkowy wieczór odbędzie się kameralny koncert Karpeta Jazz Brothers. W środę o kryzysie rodziny dyskutować będą m.in. Marek Jurek, prof. Stanisław Cebrat oraz Agnieszka i Tomasz Szymańscy, a wieczorem odbędzie się charytatywny koncert Blind Cow i Czerwo, z którego dochód zostanie przeznaczony na rodzinny dom dziecka.

Panele dyskusyjne odbywać się będą w salach Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, Muzeum Architektury oraz Starym Refektarzu w klasztorze dominikanów.

Szczegółowy plan Dni Społecznych na stronie www.dni-spoleczne.pl, a także na Facebooku: https://www.facebook.com/DniSpoleczneWroclaw


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama