Nowy numer 8/2019 Archiwum

Nagie piersi to nie powód do dumy

Niejedna organizacja dałaby wiele, by w tak krótkim czasie zdobyć ponad 4,6 tys. zwolenników. Tyle osób polubiło już profil "Christian Women Against Femen" na Facebooku.

Jego powstanie zawdzięczamy stowarzyszeniu „Kobiety dla Narodu”, którego jeden z oddziałów prężnie rozwija się we Wrocławiu. Idea założenia profilu powstała na początku kwietnia – mówi Beata Wilk, liderka wrocławskich struktur KdN, dodając, iż konwencja inspirowana jest profilem kobiet muzułmańskich, deklarujących swoje przywiązanie do wiary i religii. – Współtworzymy go z żeńską częścią węgierskiej organizacji Jobbik. Chcemy stawiać na samodzielność kobiet, pokazać, że możliwy jest model kobiety aktywnej publicznie, realizującej się zawodowo, a jednocześnie dbającej o podstawowe wartości jakimi są: wiara, tradycja i rodzina. Walczymy o godziwą politykę prorodzinną, wsparcie dla młodych matek, obronę dzieci nienarodzonych, swobodę wypowiedzi dla katoliczek, konserwatystek. Działamy na rzecz naprawy kultury oraz zmianę świadomości społecznej – tłumaczy Beata.

Zwraca przy tym uwagę, że w przekazie medialnym można niestety odnieść wrażenie, iż większości kobiet dalekie są wartości, które niesie wiara w Jezusa Chrystusa. – Chcemy pokazać, że jest duże środowisko kobiet, które nie zgadzają się z tym, co robią feministki i tym, co sobą reprezentują. Nie wiem czy powodem do dumy jest to, że pokazuje się nagie piersi i propaguje zabijanie dzieci nienarodzonych. Poza tym tak naprawdę środowiska feministyczne nie są liczne. Potrafią być głośne, zrobić jakiś skandal, a media to odpowiednio podkręcają. Ten profil pokazuje już, że zdecydowanie więcej kobiet jest za chrześcijaństwem i za chrześcijańskim modelem kobiecości – mówi Beata.

O tym, że inicjatywa KdN zyskała poparcie, świadczy nie tylko liczba lików na profilu „Christian Women Against Femen”, ale także przesyłane niemal każdego dnia nowe zdjęcia pań z całego świata, trzymających w dłoniach kartki z informacją o swoim przywiązaniu do chrześcijaństwa. 

Rozmowa z Beatą Wilk na temat działalności KdN-u oraz inicjatywy „Christian Women Against Femen” już 26 maja w papierowym wydaniu GN.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • kbialkowski
  13.05.2013 13:19
  Proszę bardzo :) https://www.facebook.com/ChristianWomenAgainstFemen?fref=ts
  doceń 9
 • ewik1986
  13.05.2013 13:38
  Dzięki za link, też wpisałam nazwę w wyszukiwarce facebooka, ale w ogóle nie ma tam tej strony...
  doceń 3
 • Kopyrda
  13.05.2013 15:59
  "Wspoltworzymy z zenska czescia oranizacji Jobbik". Tylko, ze organizacja Jobbik jest niechetna (delikatnie mowiac) chrzescijanskiej zasadzie milosci blizniego oraz nauczaniu Jana Pawla II-go o niezbywalnej godnosci kazdego czlowieka.
  doceń 0
 • qwertynable
  14.05.2013 04:39

  Czy ktos tu sobie robi jaja???

  "konwencja inspirowana jest profilem kobiet muzułmańskich"

  Pogratulowac. Mam sugestie: jesli ktorejs z pan podoba sie profil kobiet muzulmanskich to zawsze moze wyjechac do Afganistanu albo innej Arabii i byc “aktywna publicznie, realizowac się zawodowo oraz dbac o podstawowe wartości jakimi są: wiara, tradycja i rodzina”. Niemcy mieli Kinder, Kuche, Kirche, Amerykanie barefoot and pregnant - przeciez nie jestesmy gorsi. Co z tego ze w tamtych krajach te idee wysmiano juz 100 lat temu? Dla nas to i tak postep – polowa Polakow ma swiatopoglad z polowy XIXw.

  “większości kobiet dalekie są wartości, które niesie wiara w Jezusa Chrystusa”

  Pewno dlatego ze sa to wartosci seksistowskie. Za to ta mniejszosc kobiet ktorym sa one bliskie zachowuje sie jak karpie nie mogace sie doczekac Wigilii.

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL