Niejedna organizacja dałaby wiele, by w tak krótkim czasie zdobyć ponad 4,6 tys. zwolenników. Tyle osób polubiło już profil "Christian Women Against Femen" na Facebooku.
Jego powstanie zawdzięczamy stowarzyszeniu „Kobiety dla Narodu”, którego jeden z oddziałów prężnie rozwija się we Wrocławiu. Idea założenia profilu powstała na początku kwietnia – mówi Beata Wilk, liderka wrocławskich struktur KdN, dodając, iż konwencja inspirowana jest profilem kobiet muzułmańskich, deklarujących swoje przywiązanie do wiary i religii. – Współtworzymy go z żeńską częścią węgierskiej organizacji Jobbik. Chcemy stawiać na samodzielność kobiet, pokazać, że możliwy jest model kobiety aktywnej publicznie, realizującej się zawodowo, a jednocześnie dbającej o podstawowe wartości jakimi są: wiara, tradycja i rodzina. Walczymy o godziwą politykę prorodzinną, wsparcie dla młodych matek, obronę dzieci nienarodzonych, swobodę wypowiedzi dla katoliczek, konserwatystek. Działamy na rzecz naprawy kultury oraz zmianę świadomości społecznej – tłumaczy Beata.
Zwraca przy tym uwagę, że w przekazie medialnym można niestety odnieść wrażenie, iż większości kobiet dalekie są wartości, które niesie wiara w Jezusa Chrystusa. – Chcemy pokazać, że jest duże środowisko kobiet, które nie zgadzają się z tym, co robią feministki i tym, co sobą reprezentują. Nie wiem czy powodem do dumy jest to, że pokazuje się nagie piersi i propaguje zabijanie dzieci nienarodzonych. Poza tym tak naprawdę środowiska feministyczne nie są liczne. Potrafią być głośne, zrobić jakiś skandal, a media to odpowiednio podkręcają. Ten profil pokazuje już, że zdecydowanie więcej kobiet jest za chrześcijaństwem i za chrześcijańskim modelem kobiecości – mówi Beata.
O tym, że inicjatywa KdN zyskała poparcie, świadczy nie tylko liczba lików na profilu „Christian Women Against Femen”, ale także przesyłane niemal każdego dnia nowe zdjęcia pań z całego świata, trzymających w dłoniach kartki z informacją o swoim przywiązaniu do chrześcijaństwa.
Rozmowa z Beatą Wilk na temat działalności KdN-u oraz inicjatywy „Christian Women Against Femen” już 26 maja w papierowym wydaniu GN.