Nowy numer 33/2019 Archiwum

JP2 bez tajemnic

Finał kolejnej edycji Konkursu Papieskiego, organizowanego przez Instytut Tertio Millennio dla uczestników z wrocławskiego regionu, odbył się 11 maja na Ostrowie Tumskim.

JP2 bez tajemnic   Kinga ze Zgorzelca zajęła II miejsce Agata Combik /GN

 

 

 

 

 

 

 

 

To był konkurs dla wytrwałych – dwa etapy w formule on-line, pisanie eseju, a wreszcie – w gronie najlepszych – jego obrona przed komisją ekspertów. – Konkurs ma promować nauczanie Jana Pawła II, uczyć młodzież postawy aktywności, zaangażowania. W całej Polsce brało w nim udział ponad 5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z czego aż ok. 1000 w naszym regionie, obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie – mówi Paweł Deyk, regionalny koordynator konkursowych zmagań.

W regionie wrocławskim z JP2 bez tajemnic   Zwycięzca z wrocławskiego regionu Agata Combik /GN wycięzcą okazał się Radek Łapszyński z miejscowości Pokój w powiecie namysłowskim, uczeń III LO w Opolu. W nagrodę, wraz z laureatami z innych regionów Polski, wyjedzie w czasie wakacji do Rzymu. „W sumieniu, w wewnętrznej prawdzie naszych czynów, stale obecny jest wymiar życia wiecznego (Parati semper, 6)”  – tak brzmiał temat jego zwycięskiego eseju. – Zawsze byłem zafascynowany postacią Jana Pawła II – mówi. – Co wyniosę z konkursu? Chyba szczególne doświadczenie tej prawdy, że w naszym sumieniu obecny jest sam Bóg.

S. Joanna Wawrzynów, członkini komisji, podkreśla, że poziom był naprawdę wysoki. – Tematy esejów nadawałyby się na rozprawy doktorskie – wspomina Małgorzata Chalińska, katechetka zwycięzcy, wspominając wspólne przygotowania do finału. Laureaci, po dość stresujących chwilach przed komisją, wzięli udział także w wycieczce po Wrocławiu.

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL