Nowy numer 8/2019 Archiwum

Siłownia u o. Adama

Ponad 100 osób z całej Polski wzięło udział w warsztatach muzyczno-liturgicznych, połączonych z rekolekcjami, jakie od piątku odbywały się u wrocławskich dominikanów.

Muzyka i śpiew liturgiczny przybliżają do Boga - zapewniają organizatorzy warsztatów   Muzyka i śpiew liturgiczny przybliżają do Boga - zapewniają organizatorzy warsztatów Ks. Rafał Kowalski /GN W czasie warsztatów zawsze panuje wspaniała atmosfera   W czasie warsztatów zawsze panuje wspaniała atmosfera Ks. Rafał Kowalski /GN

 

 

 

 

 

 

 

 

Ich uczestnicy przez trzy dni, pod okiem fachowców poznawali nowe pieśni liturgiczne. Uczyli się także śpiewać i grać poszczególne części z „Missa in D” autorstwa Johanna Evangelisty Brandla. Jak przystało na rekolekcje nie zabrakło także czasu na konferencje i wspólną modlitwę. – Zależy nam, by rozwój intelektualny szedł w parze z rozwojem muzycznym i duchowym – tłumaczył ideę o. Adam Wyszyński, który w tym roku posługiwał jako rekolekcjonista. Zapytany czy warsztaty muzyczne nie rozbijają atmosfery rekolekcji odpowiedział:

Jeden z głównych organizatorów o. Dawid Kusz dodał przy tym: – Śpiew i muzyka liturgiczna to nic innego jak umuzycznienie Słowa, które słyszymy w czasie konferencji i jako takie powinny nas przybliżać do Boga. Tłumacząc zaś wybór repertuaru, który poznawali uczestnicy warsztatów powiedział: – Poza propozycją krótkich śpiewów wielogłosowych, które od lat funkcjonują w naszych kościołach, chcieliśmy ukazać jak się kiedyś modlono, stąd „Msza” Brandla, kompozytora, żyjącego mniej więcej w czasach Mozarta. Ci, którzy do nas przyjechali, tworzyli razem muzykę, którą dziś można usłyszeć jedynie w filharmonii.

Dla uczestników to nie tylko szansa na rozwój ale także okazja do spotkania się z innymi osobami, które mają podobne zainteresowania i pasje. Mówi Agata Szlachetko:


 

Prowadzący zajęcia: Anita Pyrek i Janusz Wierzgacz tuż przed rozpoczęciem rozśpiewki   Prowadzący zajęcia: Anita Pyrek i Janusz Wierzgacz tuż przed rozpoczęciem rozśpiewki Ks. Rafał Kowalski /GN GN był patronem medialnym wydarzenia   GN był patronem medialnym wydarzenia Ks. Rafał Kowalski /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL