Nowy numer 44/2020 Archiwum

Niech zstąpi

W wigilię Zesłania Ducha Świętego będą trwały czuwania modlitewne oraz - w karmelitańskiej parafii - warsztaty ewangelizacyjne.

W wielu wrocławskich parafiach będzie można uczestniczyć we wspólnej modlitwie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotni wieczór, 18 maja, czuwania rozpoczną się między innymi w paulińskiej parafii pw. św. Mikołaja przy ul. św. Antoniego, gdzie od 21.00 będzie trwać modlitwa prowadzona przez parafialne wspólnoty neokatechumenalne, czy w dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha (do modlitwy zaprasza Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej – początek o 20.00, Eucharystia o północy). Wspólnota modlitewna Dom na Skale zaprasza na 19.00 do kościoła pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim - na Mszę św. z modlitwą uwielbienia, agapę, adorację. Ruch Światło-Życie organizuje czuwanie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela we Wrocławiu-Wojszycach (ul. Pawła Jasienicy 4-6) - początek o 20.00. U franciszkanów w parafii św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu początek czuwania o 20.30 (o północy Msza św.).

W karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej całonocne czuwanie pod hasłem „Żywy Płomień Miłości” poprowadzi DA "Karmel" i Karmelitańska Wspólnota Nowej Ewangelizacji „Solniczka”. Rozpocznie je o 19.30 koncert Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” (w programie „Pop-oratorium Miłosierdzie Boże”, gość specjalny: Marek Bałata); potem nastąpi modlitwa z Maryją niosącą Ducha Świętego, „Akatyst ku czci Ducha Świętego” (22.00), katecheza i świadectwo. O północy odprawiona zostanie Eucharystia, po niej organizatorzy zapraszają na agapę, film dokumentalny „Mała Arabka i Matrix”, modlitwę o dary Ducha Świętego przed Najświętszym Sakramentem i jutrznię (o 5.00).

Niech zstąpi  

W sobotę, 18 maja, przy ul. Ołbińskiej odbędą się ponadto Warsztaty Ewangelizacyjne przed Pięćdziesiątnicą, prowadzone przez Zespół z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym MOCNI W DUCHU w Łodzi.

Szczegółowy program: 9.00 – zawiązanie wspólnoty; 9.30 – konferencja: "Jak ewangelizować dziś, czyli Kościół jest za bramą parafii"; 10.00 – refleksja: "Jezus chce głosić Ewangelię dla Ciebie"; 10.30 – wprowadzenie w biblijną grę terenową; 11.00 – biblijna gra terenowa, czyli dobra zabawa na mieście w Duchu Świętym; 14.00 – obiad; 15.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród; 15.30 – podsumowanie, czyli prezentacja metod ewangelizacyjnych: jak przygotować flash mob, zasady tworzenia gry fabularnej, gry terenowej,  jak głosić kerygmat?,  modlitwa przez telefon, 16.30 – panel dyskusyjny; 17.00 – zakończenie.

Każdy z uczestników powinien mieć zestaw ewangelizatora: Pismo Święte, telefon komórkowy, zeszyt i długopis.

Więcej informacji: solniczka@dakarmel.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama