Nowy numer 38/2021 Archiwum

Radość Ognia

Kongres Nowej Ewangelizacji „Radość Ognia” oraz Tydzień Ewangelizacji – Jarmark Cudów, odbędą się 14-23 czerwca. Nie tylko we Wrocławiu.

Nie możemy nie mówić o Tym, którego spotkaliśmy – powtarzali uczestnicy warsztatów ewangelizacyjnych poprzedzających czerwcowy kongres, które odbyły się na wrocławskim Strachocinie. Były one okazją dzielenia się doświadczeniem głoszenia (w ramach indywidualnych rozmów, na ulicy) kerygmatu, czyli "Ewangelią w pigułce", rzeczywistością działającego tu i teraz Jezusa. – Wielu chce zamknąć Kościół w zakrystii. My w czasie Kongresu będziemy chcieli pokazać się, wyjść na zewnątrz – bo mamy z czym wyjść, mamy dla tego świata najlepszą z możliwych propozycji – twierdzi ks. Grzegorz Michalski, diecezjalny moderator Ruchu Światło–Życie, wiceprzewodniczący Archidiecezjalnej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Kongres Nowej Ewangelizacji będzie czasem radosnego świętowania spotkania z Jezusem – okazją do dzielenia się tym doświadczeniem we wspólnocie Kościoła, do spotkania ludzi, którzy na co dzień na różne sposoby podejmują dzieło ewangelizacji, ale także wyjściem na ulice, do szpitali, szkół…

Radość Ognia   Jacek Giełda (w środku) z Ruchu Światło-Życie w czasie warsztatów ewangelizacyjnych na Strachocinie we Wrocławiu dzielił się swoim doświadczeniem ewangelizacji ulicznej Agata Combik /GN

Wśród prelegentów znajdują się abp Marian Gołębiewski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Grzegorz Ryś, ks. Adam Wodarczyk, ks. Artur Godnarski, ks. Jan Kruczyński. Swoimi doświadczeniami podzielą się także ludzie świeccy i duchowni zaangażowani m.in. w ewangelizację uliczną, prowadzoną wśród bierzmowanych, więźniów, wśród małżonków i ludzi ubogich, poprzez nowe media czy rozmaite formy rekolekcji czy kursów. Nie braknie wspólnej modlitwy – Eucharystii, ale i adoracji Najświętszego Sakramentu, tańców ewangelizacyjnych, kina letniego, występów mima i koncertów na czele z „Wiatrem z Wyspy”.

W ramach Jarmarku Cudów wiele wydarzeń zaplanowano nie tylko we Wrocławiu, ale między innymi w Oławie, Brzegu, Trzebnicy.

Szczegółowe, na bieżąco uaktualniane informacje o Kongresie oraz rejestracja (na wybrane wydarzenia) na: kongres.archidiecezja.wroc.pl. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama