GN 42/2020 Archiwum

Wieczory Złotnickie

Berlińska Orkiestra Symfoniczna "Cappella Academica" Uniwersytetu Humboldta w Berlinie zagra w kościele pw. NMP Różańcowej na wrocławskich Złotnikach przy ul. Wielkopolskiej 19 maja o 20.00.

W swoim jedynym koncercie we Wrocławiu orkiestra zaprezentuje atrakcyjny program symfoniczny, składający się z klasyki utworów muzyki poważnej: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Piotra Czajkowskiego i Ludwiga van Beethovena. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Jonathan Weigle, a całość poprowadzi Tobias Mehling.

Organizatorami koncertu (na który wstęp jest bezpłatny) są: Musik Reisen Faszination (Baden-Baden, Niemcy), parafia pw. NMP Różańcowej Wrocław-Złotniki, Mariusz Kazubski - dyrektor artystyczny Wieczorów Złotnickich. Jest to największy do tej pory koncert w ramach tego cyklu muzycznego.

Orkiestra, która wkrótce wystąpi na Złotnikach, jest najstarszym istniejącym zespołem na berlińskim uniwersytecie. Może się poszczycić ponadczterdziestopięcioletnią tradycją muzyczną - czyli regularnymi koncertami symfonicznymi utrzymanymi na najwyższym poziomie akademickim. Z ciekawszych projektów Orkiestry można wymienić: cykl koncertów zatytułowanych "Sound & Science" w 2005 roku, udział w Festiwalu Muzyczne Lato w Chorin w 2008 roku, a także wymiany z innymi orkiestrami uniwersyteckimi oraz trasy koncertowe do Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Francji oraz wielokrotnie do Włoch. Orkiestra składa się z około 75 muzyków - studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, a także absolwentów, profesorów, lekarzy, pracowników instytucji akademickich i innych miłośników muzyki. Repertuar zespołu, którego dyrygentem jest Tobias Mehling, obejmuje dzieła wszystkich epok począwszy od baroku, a na muzyce współczesnej kończąc.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama