Nowy numer 8/2019 Archiwum

Uleczą rośliny?

Bakterie i wirusy atakują nie tylko ludzkie organizmy. Choroby dotykają również świat roślin. W najbliższą sobotę, 18 maja, chętni będą mogli skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji „domowych zieleniaków”.

Organizatorzy akcji na Uniwersytecie Przyrodniczym przekonują, że rośliny, podobnie jak ludzie, ulegają stresowi; więdną gdy brakuje im wody i marzną w niesprzyjających warunkach. – Chcemy uświadomić ludzi, że rośliny też chorują. To są żywe organizmy, które potrzebują terapii, lekarstw, profilaktyki, czyli dobrej pielęgnacji – mówi Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik prasowy UP.

Akcja przygotowana jest w związku z nadchodzącym dniem międzynarodowej akcji pt.: „ Fascynujący świat roślin” odbywającym się pod patronatem Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. – Będzie można się dowiedzieć co dolega konkretnej roślinie oraz porozmawiać o jej potrzebach, wymaganiach i pielęgnacji – zachęca M. Wanke-Jakubowska i dodaje, że poradę dotyczącą danego gatunku będzie można uzyskać również przynosząc „pacjenta w doniczce”. Stanowiska będą bowiem wyposażone w odpowiedni sprzęt diagnostyczny, a na ekranach będą wyświetlane pokazy najbardziej typowych chorób roślin.

Propozycja jest skierowana również do młodzieży, która zastanawia się nad wyborem medycyny roślin jako kierunku swoich przyszłych studiów.

Konsultacje ze specjalistami w dziedzinie chorób i uszkodzeń roślin będą miały miejsce w holu budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy pl. Grunwaldzkim 24 a od godz. 10 do 14.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL