Nowy numer 44/2020 Archiwum

To już nokaut?

Jakby miasto miało mało kłopotów ze Śląskiem Wrocław i stadionem, który jeszcze rok temu gościł uczestników Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Najpierw głośne 12 mln pożyczki, przelanej z budżetu gminy, co do której klub mówi, że oddać na razie nie może, bo nie ma z czego. Później kolejne miliony z miejskich wodociągów, których chyba tylko władze miasta i ich rzecznicy prasowi nie łączą z podwyżką cen wody, przelane (akurat tutaj to słowo brzmi adekwatnie) – jak informowały media – na wypłaty dla piłkarzy. Teraz decyzje PZPN, którego Komisja Licencyjna nie przyznała Śląskowi licencji na grę w europejskich pucharach, a jakby tego było mało związek poinformował Dolnoślązaków, że na tym, tak rok temu chwalonym obiekcie, jakim jest Stadiom Miejski, nie mamy co liczyć na poważne mecze reprezentacji Polski. Te podobnie, jak mecze finałowe Pucharu Polski w latach 2014, 2015 i 2016 będą rozgrywane tylko i wyłącznie na Narodowym w Warszawie.

Analogia z boksem wydaje się jak najbardziej właściwa. Po poważnym ciosie, gdy zawodnik pada na deski, sędzia zaczyna odliczanie: 10, 9, 8... To w rzeczywistości krótki czas na powstanie i wyrażenie gotowości do kontynuowania walki. Mam wrażenie, że na deskach już leżymy. Pytanie, do ilu doliczył sędzia i czy mamy jeszcze siłę powstać? Swoją drogą, świetne podziękowanie od PZPN za – jak to się wtedy mówiło – wspaniałe przygotowanie imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama