Nowy numer 8/2019 Archiwum

Święcenia u Franciszkanów

Kościół wzbogacił się o trzech nowych kapłanów i dwóch diakonów. Z rąk emerytowanego metropolity opolskiego, abp. Alfonsa Nossola, w kościele pw. św. Antoniego, przyjęli święcenia.

Nowi kapłani i diakoni są związani z Wyższym Seminarium Duchownym „Antonianum”, które we Wrocławiu prowadzą ojcowie franciszkanie. Do grona diakonów zostali włączeni franciszkanie: br. Leon Bartosz Rybak z parafii pw. św. Marcina w Kępnie (diecezja kaliska) i br. Tyberiusz Patryk Pietras z parafii pw. św. Eugeniusz w Kędzierzynie-Koźlu (diecezja opolska). Nowymi prezbiterami został franciszkanin br. Urban Adam Bąk z parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu oraz sercanie: Wojciech Michał Bartnicki z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Skoroszycach (diecezja opolska)  i br. Tomasz Pawlukowski z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie (diecezja warmińska).

Abp. A. Nossol zwracając się do zebranych przypomniał, że prezbiterzy i diakoni dostępują ogromnej godności poprzez służbę Chrystusowi – nauczycielowi, kapłanowi i pasterzowi. – Za Jego sprawą, Ciało, czyli Kościół, staje się Ludem Bożym, który się buduje i rośnie tu na ziemi jako świątynia Ducha Świętego. Zostaną oni wyświęceni na prezbiterów i diakonów, aby złączeni z kapłaństwem biskupów, głosili ewangelię, kierowali Ludem Bożym i oddawali cześć Bogu, przede wszystkim przez składanie ofiary Chrystusowej – mówił. Życzył też, by z Bożą pomocą tak spełniali swoje obowiązki, aby wszyscy mogli uznać za prawdziwych uczniów Chrystusa, który przyszedł by służyć.

Nałożenie rąk przez biskupa jest symbolicznym przekazaniem władzy kapłańskiej   Nałożenie rąk przez biskupa jest symbolicznym przekazaniem władzy kapłańskiej Karol Białkowski /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL