Nowy numer 43/2020 Archiwum

Święcenia u Franciszkanów

Kościół wzbogacił się o trzech nowych kapłanów i dwóch diakonów. Z rąk emerytowanego metropolity opolskiego, abp. Alfonsa Nossola, w kościele pw. św. Antoniego, przyjęli święcenia.

Nowi kapłani i diakoni są związani z Wyższym Seminarium Duchownym „Antonianum”, które we Wrocławiu prowadzą ojcowie franciszkanie. Do grona diakonów zostali włączeni franciszkanie: br. Leon Bartosz Rybak z parafii pw. św. Marcina w Kępnie (diecezja kaliska) i br. Tyberiusz Patryk Pietras z parafii pw. św. Eugeniusz w Kędzierzynie-Koźlu (diecezja opolska). Nowymi prezbiterami został franciszkanin br. Urban Adam Bąk z parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu oraz sercanie: Wojciech Michał Bartnicki z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Skoroszycach (diecezja opolska)  i br. Tomasz Pawlukowski z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie (diecezja warmińska).

Abp. A. Nossol zwracając się do zebranych przypomniał, że prezbiterzy i diakoni dostępują ogromnej godności poprzez służbę Chrystusowi – nauczycielowi, kapłanowi i pasterzowi. – Za Jego sprawą, Ciało, czyli Kościół, staje się Ludem Bożym, który się buduje i rośnie tu na ziemi jako świątynia Ducha Świętego. Zostaną oni wyświęceni na prezbiterów i diakonów, aby złączeni z kapłaństwem biskupów, głosili ewangelię, kierowali Ludem Bożym i oddawali cześć Bogu, przede wszystkim przez składanie ofiary Chrystusowej – mówił. Życzył też, by z Bożą pomocą tak spełniali swoje obowiązki, aby wszyscy mogli uznać za prawdziwych uczniów Chrystusa, który przyszedł by służyć.

Święcenia u Franciszkanów   Nałożenie rąk przez biskupa jest symbolicznym przekazaniem władzy kapłańskiej Karol Białkowski /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama