Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rośnie miasteczko oburzonych

To już nie będzie kilkudziesięciominutowa manifestacja. Przed Urzędem Wojewódzkim rośnie miasteczko namiotowe.

O godz. 14 ma się tutaj rozpocząć zamiejscowe posiedzenie Zarządu Dolnośląskiego Regionu NSZZ „Solidarność”, w którym wezmą udział także przedstawiciele organizacji zakładowych. – Zdamy relację z tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy od złożenia przez nas w Urzędzie Wojewódzkim petycji i zadecydujemy, co powinniśmy zrobić wobec braku jakiejkolwiek odpowiedzi – mówi Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności”, dodając, że nie wyklucza założenia przed urzędem miasteczka namiotowego.

Do protestu chcą dołączyć przedstawiciele Platformy Oburzonych. Wśród nich będą podwykonawcy pracujący przy budowie wrocławskiego stadionu, którzy do dziś nie otrzymali wynagrodzenia za swoją pracę. – Jesteśmy w stałym kontakcie i wiem, że będą nie tylko protestować wobec tego, jak zostali potraktowani, ale także zadawać kłam twierdzeniom, że zmiany w kodeksie, forsowane przez rząd, są jakimkolwiek panaceum na złą sytuację firm – tłumaczy K. Kimso, dodając, że w Polsce mamy do czynienia z arogancją i ignorancją ze strony sprawujących władzę. – Jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale musimy robić swoje, wierząc, że jeśli będziemy działać solidarnie, na pewno osiągniemy sukces.

Rośnie miasteczko oburzonych   Miasteczko najprawdopodobniej pozostanie przed urzędem dłuższy czas ks. Rafał Kowalski /GN Rośnie miasteczko oburzonych   W proteście wezmą udział przedstawiciele Platformy Oburzonych ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama