Nowy numer 8/2019 Archiwum

Rośnie miasteczko oburzonych

To już nie będzie kilkudziesięciominutowa manifestacja. Przed Urzędem Wojewódzkim rośnie miasteczko namiotowe.

O godz. 14 ma się tutaj rozpocząć zamiejscowe posiedzenie Zarządu Dolnośląskiego Regionu NSZZ „Solidarność”, w którym wezmą udział także przedstawiciele organizacji zakładowych. – Zdamy relację z tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy od złożenia przez nas w Urzędzie Wojewódzkim petycji i zadecydujemy, co powinniśmy zrobić wobec braku jakiejkolwiek odpowiedzi – mówi Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności”, dodając, że nie wyklucza założenia przed urzędem miasteczka namiotowego.

Do protestu chcą dołączyć przedstawiciele Platformy Oburzonych. Wśród nich będą podwykonawcy pracujący przy budowie wrocławskiego stadionu, którzy do dziś nie otrzymali wynagrodzenia za swoją pracę. – Jesteśmy w stałym kontakcie i wiem, że będą nie tylko protestować wobec tego, jak zostali potraktowani, ale także zadawać kłam twierdzeniom, że zmiany w kodeksie, forsowane przez rząd, są jakimkolwiek panaceum na złą sytuację firm – tłumaczy K. Kimso, dodając, że w Polsce mamy do czynienia z arogancją i ignorancją ze strony sprawujących władzę. – Jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale musimy robić swoje, wierząc, że jeśli będziemy działać solidarnie, na pewno osiągniemy sukces.

Miasteczko najprawdopodobniej pozostanie przed urzędem dłuższy czas   Miasteczko najprawdopodobniej pozostanie przed urzędem dłuższy czas ks. Rafał Kowalski /GN W proteście wezmą udział przedstawiciele Platformy Oburzonych   W proteście wezmą udział przedstawiciele Platformy Oburzonych ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL