Nowy numer 43/2020 Archiwum

Mistrzostwa z kijami

Ponad 300 uczestników - od przedszkolaków po zaawansowanych seniorów, kilka dystansów do przejścia, a przy tym doskonała zabawa. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia już 15 czerwca.

Impreza odbędzie się wokół hali Stulecia i w parku Szczytnickim. Zawodnicy wystartują w kilkunastu kategoriach wiekowych i na różnej długości trasach: rekreacyjnej (4 km), profi – dla bardziej zaawansowanych (10 km) oraz dla dzieci  (500 m). – Chcemy, by na 100-lecie hali Stulecia co najmniej 100 przedszkolaków wzięło udział w zawodach – mówi Marcin Spitalniak ze Stowarzyszenia Promocji Sportu „Fan”, organizatora zawodów. – Bardzo nam zależy, aby promować tę dyscyplinę sportu, która może być postrzegana zawodowo, ale przede wszystkim rekreacyjnie. To sport, którym każdy może się zainteresować – mówi prezydent Rafał Dutkiewicz.

Oprócz wrażeń sportowych, organizatorzy szykują wiele wydarzeń towarzyszących dla całej rodziny. Jak zapewnia M. Spitalniak, będzie przygotowana strefa dla maluchów, w której dzieci znajdą wiele atrakcji. Dodatkowo na scenie zaplanowano mnóstwo konkursów i pokazów. – Przygotowaliśmy również niespodziankę muzyczną. Naszym gościem będzie Tomasz Bednarek, rekordzista w odgadywaniu piosenek w programie „Jaka to melodia”. Chcemy zachęcić do rywalizacji w odgadywaniu tytułów – dodaje. Przewidziano także przedwakacyjny pokaz i porady z zakresu pierwszej pomocy. – Zapraszamy wszystkich. Będzie dużo atrakcji i wspaniała zabawa – zachęca M. Spitalniak. Więcej informacji o zapisach i warunkach uczestnictwa można znaleźć na: www.mistrzostwawroclawia.pl.

Mistrzostwa z kijami   Podczas spotkania z mediami zostały zaprezentowane efektowne puchary przewidziane dla zwycięzców zawodów na najdłuższym dystansie Karol Białkowski /GN

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking spot reklamowy iTVwro.pl
Redakcja Itvwro

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama