GN 16/2019 Archiwum

Zobacz także

 • Aprylka1
  23.05.2013 16:17
  Z zainteresowaniem obejżałam zdjęcia z wizyty biskupa Józefa Kupnego w Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkał się z pracownikami Kurii, obejżał pałac biskupi i trudno się dziwić, że powiedział, że jest tu pięknie. Pierwsza wizyta jest ważna i wręcz symboliczna, długo się ją pamięta, i dlatego przykro, że tak ją rozpoczął. Młody, energiczny, zdecydowany.... mógłby złamać kanony i np. odwiedzić jakąś odległą parafię w zapomianym Dekanacie. Odwiedzić proboszcza bez zapowiedzi, bez wizytacji, bez kadzideł, tak po ludzku, bez pompy... Może gdzieś w odległej parafii jest ksiądz pogubiony, zaszczuty przez ludzi, niedoceniany przez kurię czeka na jedno dobre słowo.Czy tylko nasz Papierz Franciszek potrafi wyprzedzić epokę? Ale czy również potrafi zarazić tym innych....
  doceń 0
 • jermat
  24.05.2013 11:27
  Aprylka1 a nie jest tak czasem że cokolwiek by nie zrobił abp Kupny jest złe? Widzisz wierzę że nie raz jeszcze zaskoczy swoich diecezjan a pierwsza wizyta to jednak powinna zacząć się od "serca" diecezji - a więc Seminarium, Kuria a przede wszystkim ważne jest złożenie wizyty swojemu poprzednikowi. Stąd podziwiam abp Kupnego że tak mądrze to wszystko poustawiał. Można by sobie wyobrazić jakie by było zdziwienie a nawet oburzenie gdyby nie odwiedził ks. abpa Gołębiewskiego, któremu diecezja tak wiele zawdzięcza. Nie marudźmy więc ale otwartym sercem pełnym miłości przyjmijmy Tego którego nam Ojciec Święty posyła i Który z sercem pełnym miłości przychodzi do nas i każdego z nas już dziś traktuje jak swojego! Niech Jezus Najwyższy i Wieczny Kapłan ma abpa Kupnego w swojej opiece aby był dla nas Dobrym Pasterzem!
  doceń 4
 • Aprylka1
  24.05.2013 14:57
  Moim celem nie była krytyka czy marudzenie, ale zwrócenie uwagi, że nadszedł czas na zmiany, a właściwie powrót do początku, do Nowego Tesytamentu. Jermat, jeśli się odniosłeś do mojego wpisu to znaczy, że cel został osiągnięty, dzięki :)).
  Tak się złożyło, że jestem pod wrażeniem słów napisanych przez ks. Romana Rogowskiego „Nowotestamentalny duch Władzy w kościele” publikacja w „Znak” - polecam. I jeszcze pozwolę sobie zacytować Nowy Testament: „Wy zaś nie tak macie postępować. Lecz największy między wami niech będzie jak najmłodszy, a przełożony jak sługa” (Łk 22, 26).
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL