Nowy numer 8/2019 Archiwum

Dolny Śląsk się dobrze promuje

Podczas VIII Film Art & Tourism Festival zostało zaprezentowanych ponad 150 spotów z 20 różnych krajów świata. Film promujący nasz region zajął pierwsze miejsce wraz z produkcją z Dubaju.

Podczas konkursu, którego wyniki zostały ogłoszone podczas gali w Warszawie, przyznano wiele wyróżnień w różnych kategoriach. Najważniejszą nagrodą jest jednak konkursowe Grand Prix. W tym roku trafiło ono do dwóch równorzędnych zwycięzców. Jednym z nich została produkcja „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”, którą stworzył Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Na potrzeby festiwalu zostały połączone dwa najnowsze 45-sekundowe spoty promujące region.

VIII Film Art & Tourism Festival odbywa się od 2006 roku i jest jedynym w Polsce przedstawicielem wiedeńskiego CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique). CIFFT, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia, zrzesza 16 największych festiwali filmu turystycznego, wśród nich znajdują się m.in.  Tourfilm Karlovy Vary, New York Festivals, Cannes Corporate Media & TV Awards oraz The Golden City Gate przy ITB w Berlinie.

Dzięki wyróżnieniu Dolny Śląsk zwiększył swoją szansę na wywalczenie Grand Prix CIFFT na festiwalu, który z końcem każdego roku odbywa się w Wiedniu. To tam rywalizować będą najlepsze filmy promocyjne świata i zwycięzcy kolejnych edycji takich festiwali.

Poniżej jeden z filmów promujących Dolny Śląsk:

Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.
Rafał Jurkowlaniec


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL