GN 43/2020 Archiwum

Dla polskich dzieci

Ponad 1000 książek, dar Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zostanie przekazanych do polskiej szkoły w Nowej Wilejce na przedmieściach Wilna.

Książki zostały zgromadzone w ramach zbiórki, w której uczestniczyli pracownicy i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a której inicjatorami byli dziekani poprzedniej kadencji. Są to publikacje z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, współczesnej literatury polskiej oraz bestsellerów ostatniego dziesięciolecia. Trafią one do litewskich uczniów w czwartek 30 maja – w dniu, w którym w szkole w Nowej Wilejce odbywa się koncert dla najmłodszych klas oraz organizowany jest Dzień Sportu. Książki będą stanowiły prezent z okazji Dnia Dziecka.

W szkole w Nowej Wilejce – w 20 klasach, od zerowej do dwunastej – uczy się 465 dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia. Nauczanie prowadzone jest wyłącznie w języku polskim. Większość nauczycieli to Polacy – spośród liczącego 63 osoby grona pedagogicznego tylko siedem nauczycielek to Litwinki. W szkole funkcjonuje biblioteka, z której korzystają tylko uczniowie i nauczyciele. Jak informują władze szkoły, brakuje w niej właśnie literatury dziecięcej, współczesnej literatury polskiej i bestsellerów ostatniego dziesięciolecia.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama