Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Metropolita w mundurze

Dotarliśmy do tableau alumnów, odbywających służbę wojskową w Brzegu od 1975 do 1977 r. Widnieje na nim fotografia naszego nowego metropolity.

Ksiądz arcybiskup Józef Kupny dziś udzielił wywiadu redakcji "Gościa". Oto jak wspominał czas spędzony w Brzegu, gdzie został skierowany, by odbyć zasadniczą służbę wojskową: – Przykre wspomnienia z tego okresu mogą dotyczyć jedynie dawnego systemu oraz represji, jakie stosowano wówczas wobec Kościoła, natomiast niezwykle sympatycznie wspominam ówczesnych mieszkańców Brzegu, którzy widząc, jak służymy do Mszy św. w mundurach czy jak idziemy na Eucharystię, okazywali nam wiele ciepła i życzliwości. Z perspektywy czasu mogę też dodać, że złe wspomnienia są wypierane przez to, co było dobre.

Cały wywiad z naszym metropolitą już niedługo w papierowym wydaniu GN.

Metropolita w mundurze   Abp Józef Kupny jako alumn po odbyciu zasadniczej służby wojskowej Ks. Rafał Kowalski /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL