Nowy numer 44/2020 Archiwum

Stawiają na rodzinę

Nowa maskotka Trzebnicy – Super Kot otworzy, 1 czerwca, ścieżkę turystyczną dedykowaną najmłodszym. Tego dnia zainaugurowany zostanie również program „Trzebnicka Rodzina 3+”. Na deser z koncertem wystąpi Mietek Szcześniak.

– Dzień Dziecka w naszej gminie to wydarzenie, które przygotowujemy z myślą o najmłodszych mieszkańcach, ale adresujemy do całych rodzin. Chcemy, by był to czas wspólnej zabawy, radości i odpoczynku – mówi burmistrz Trzebnicy Marek Długozima. Zapewnia, że przygotowana impreza jest głosem w dyskusji na temat tego, jak ważna jest rodzina i jak ważne są więzi rodzinne. – Wierzę, że wspólnie spędzone chwile pomogą je umocnić. Wszystkich, a szczególnie dzieci, zapewniam, że czeka nas wyjątkowa zabawa – dodaje. Urząd Miejski oraz posługujący w Trzebnicy księża salwatorianie przygotowali na 1 czerwca i dni poprzedzające bardzo atrakcyjny program.

Symbolem Trzebnicy od dawna są koty. W mieście jest kilka rzeźb przedstawiających te zwierzęta. To właśnie z nimi jest związana nowa atrakcja dla najmłodszych. Zabawa będzie polegała na odnalezieniu ukrytych śladów kocich łap. Przy każdym miejscu będzie czekała tajna wiadomość od nowej maskotki miasta – Super Kota, którą trzeba będzie rozszyfrować za pomocą specjalnej aplikacji na telefony komórkowe sczytujące specjalne kody. Stawiają na rodzinę   Plakat zapraszający do udziału w Dniu Dziecka w Trzebnicy UM Trzebnicy Będą to informacje i ciekawostki na temat historii miasta. Pierwsza wyprawa już 1 czerwca. – Najmłodszych zachęcamy do przebrania się za kotki. Najciekawsze pomysły nagrodzimy – mówi Agnieszka Pawlaczek, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim. Początek zabawy o godz. 15 przy Parku Wodnym „Zdrój”. – Na trasie  spotkamy kota Aquariusa, śpiącego Stawcia i najeżonego na mysz Nastroszka. Tego dnia do ich grona dołączy dostojny Mruczysław. Zapewniam, że to nie koniec atrakcji – dodaje. Wyprawa dotrze do Parku Solidarności, gdzie na całe rodziny czekać będą konkursy, gry i zabawy.

Czerwiec to również początek programu „Trzebnicka Rodzina 3+”, który jest adresowany do rodzin wielodzietnych. – Rodziny, które do tej pory złożyły wniosek o wydanie karty, podczas Dnia Dziecka będą mogły ją odebrać. Poza tym do naszego punktu informacyjnego zapraszam wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do programu – mówi koordynator Grzegorz Król. Tego dnia na scenie zobaczymy również laureatów konkursu „Album Dużej Rodziny”. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Na zakończenie hucznie obchodzonego tego dnia Święta Rodziny organizatorzy zapraszają na koncert w sali widowiskowej Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. W ramach XV Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki „Pokochaj Miłość” wystąpi Mietek Szcześniak. Początek planowany jest na godz. 21. Koncert będzie finałowym akcentem konkursowego przeglądu, który będzie się odbywał już od piątku 31 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama