Nowy numer 8/2019 Archiwum

Stawiają na rodzinę

Nowa maskotka Trzebnicy – Super Kot otworzy, 1 czerwca, ścieżkę turystyczną dedykowaną najmłodszym. Tego dnia zainaugurowany zostanie również program „Trzebnicka Rodzina 3+”. Na deser z koncertem wystąpi Mietek Szcześniak.

– Dzień Dziecka w naszej gminie to wydarzenie, które przygotowujemy z myślą o najmłodszych mieszkańcach, ale adresujemy do całych rodzin. Chcemy, by był to czas wspólnej zabawy, radości i odpoczynku – mówi burmistrz Trzebnicy Marek Długozima. Zapewnia, że przygotowana impreza jest głosem w dyskusji na temat tego, jak ważna jest rodzina i jak ważne są więzi rodzinne. – Wierzę, że wspólnie spędzone chwile pomogą je umocnić. Wszystkich, a szczególnie dzieci, zapewniam, że czeka nas wyjątkowa zabawa – dodaje. Urząd Miejski oraz posługujący w Trzebnicy księża salwatorianie przygotowali na 1 czerwca i dni poprzedzające bardzo atrakcyjny program.

Symbolem Trzebnicy od dawna są koty. W mieście jest kilka rzeźb przedstawiających te zwierzęta. To właśnie z nimi jest związana nowa atrakcja dla najmłodszych. Zabawa będzie polegała na odnalezieniu ukrytych śladów kocich łap. Przy każdym miejscu będzie czekała tajna wiadomość od nowej maskotki miasta – Super Kota, którą trzeba będzie rozszyfrować za pomocą specjalnej aplikacji na telefony komórkowe sczytujące specjalne kody. Plakat zapraszający do udziału w Dniu Dziecka w Trzebnicy   Plakat zapraszający do udziału w Dniu Dziecka w Trzebnicy UM Trzebnicy Będą to informacje i ciekawostki na temat historii miasta. Pierwsza wyprawa już 1 czerwca. – Najmłodszych zachęcamy do przebrania się za kotki. Najciekawsze pomysły nagrodzimy – mówi Agnieszka Pawlaczek, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim. Początek zabawy o godz. 15 przy Parku Wodnym „Zdrój”. – Na trasie  spotkamy kota Aquariusa, śpiącego Stawcia i najeżonego na mysz Nastroszka. Tego dnia do ich grona dołączy dostojny Mruczysław. Zapewniam, że to nie koniec atrakcji – dodaje. Wyprawa dotrze do Parku Solidarności, gdzie na całe rodziny czekać będą konkursy, gry i zabawy.

Czerwiec to również początek programu „Trzebnicka Rodzina 3+”, który jest adresowany do rodzin wielodzietnych. – Rodziny, które do tej pory złożyły wniosek o wydanie karty, podczas Dnia Dziecka będą mogły ją odebrać. Poza tym do naszego punktu informacyjnego zapraszam wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do programu – mówi koordynator Grzegorz Król. Tego dnia na scenie zobaczymy również laureatów konkursu „Album Dużej Rodziny”. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Na zakończenie hucznie obchodzonego tego dnia Święta Rodziny organizatorzy zapraszają na koncert w sali widowiskowej Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. W ramach XV Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki „Pokochaj Miłość” wystąpi Mietek Szcześniak. Początek planowany jest na godz. 21. Koncert będzie finałowym akcentem konkursowego przeglądu, który będzie się odbywał już od piątku 31 maja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL