Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Nocna procesja

Akademicka Procesja Bożego Ciała, prawdopodobnie jedyna w Polsce odbywająca się wieczorną porą, przejdzie w czwartek ulicami Wrocławia.

Jak zapowiadają studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” – zajmującego się oprawą uroczystości – w czasie procesji zabrzmią dudniące bębny i radosny śpiew, ale nie braknie także chwil ciszy i adoracji, zapatrzenia w Chrystusa Zmartwychwstałego.

– Wrocławianie mogą już po raz trzeci uczestniczyć w przygotowywanej przez nas procesji – mówi Kasia, studentka z Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik”. –  Jest to dla nas nie tylko okazja do stworzenia wspólnego dzieła, ale również możliwość wyjścia z Dobrą Nowiną do ludzi, na ulice. Dlatego – dudniąc na bębnach i śpiewając – będziemy głośni. Zadbamy też o piękną oprawę: noc rozświetli blask pochodni, ubrane na biało dziewczyny będą sypać kwiaty; przygotowujemy także cztery ołtarze polowe, przy których zatrzyma się procesja i gdzie odczytane będą fragmenty Ewangelii.

Oczywiście głównym „bohaterem” będzie Pan Jezus niesiony przez kapłana w Najświętszym Sakramencie.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o 20.00 w czwartek, 30 maja. Po niej (ok. 21:15) procesja ruszy z kościoła pw. św. Wojciecha przy pl. Dominikańskim. Planowana trasa: kościół św. Wojciecha, park J. Słowackiego, ul. J.E. Purkyniego, ul. św. Katarzyny, kościół św. Wojciecha.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL