Nowy numer 13/2024 Archiwum

Jazda na jeden bilet

Czy to początek wrocławskiej wersji Szybkiej Kolei Miejskiej? Od 1 czerwca wchodzi w życie porozumienie między Kolejami Dolnośląskimi, Przewozami Regionalnymi i Miastem Wrocław, dzięki któremu z jednym biletem pojedziemy zarówno autobusem, tramwajem i pociągiem.

– Mam nadzieję, że to, co robimy od 2004 r. poprzez aktualne działania doprowadzi wkrótce do pełnej integracji komunikacji miejskiej z komunikacją kolejową na terenie miasta i całej aglomeracji wrocławskiej – mówi Lech Filipiak, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UM Wrocławia. Zawarte porozumienie ułatwi przemieszczanie się po mieście i skróci czas przejazdu zwłaszcza na dłuższych odcinkach. W ofercie pojawia się aż 220 pociągów w ciągu doby, którymi można poruszać się bez ograniczeń pomiędzy 19 stacjami i przystankami kolejowymi na terenie Wrocławia. Oznacza to, że przejazd z najodleglejszych części miasta do centrum, niezależnie od pory dnia, zajmie nie więcej niż 25 minut.

Pasażerowie muszą jednak pamiętać o tym, że oferta obowiązuje tylko w pociągach osobowych Kolei Dolnośląskich i REGIO Przewozów Regionalnych. Mówi Marek Czuryło, dyrektor Wydziału Transportu UM Wrocławia.

Przejazdy w ramach biletu komunikacji miejskiej są możliwe tylko w granicach miasta, pomiędzy stacjami, w których nazwie znajduje się „Wrocław”. Istotne jest również to, że nie zmieniają się ceny biletów okresowych, które uprawniają do korzystania z przejazdów pociągami. Trzeba też pamiętać, że bilety „papierowe” przed wejściem do pociągu będą musiały być skasowane wcześniej w autobusie lub tramwaju.

Rozkład jazdy pociągów jest dostępny pod adresem www.rozklad–pkp.pl.

Rodzaje honorowanych biletów:

Bilety okresowe kodowane na URBANCARD:
- imienne  na wszystkie linie i wszystkie linie normalne (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne);
- na okaziciela (30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe);

Bilety okresowe kodowane na elektronicznych legitymacjach studenckich (ELS):
- imienne  na wszystkie linie i wszystkie linie normalne (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne);

Bilety w formie tradycyjnej (papierowe):
- czasowe, uprzednio skasowane w pojeździe miejskiej komunikacji zbiorowej (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne);

Bilety w formie telefonicznej:
- czasowe (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne).

Jazda na jeden bilet   Korzystając z połączeń kolejowych mieszkańcy skrajnie położonych części miasta szybciej będą mogli dostać się do jego centrum UM Wrocławia

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy