Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bregović w zajezdni

Po raz czwarty obchody kolejnej rocznicy porozumień sierpniowych będą miały swoją rockową odsłonę. 31 sierpnia odbędzie się festiwal "wRock for Freedom". Dzień później, przy pomniku poświęconym wydarzeniom z 1980 r. będą miały miejsce oficjalne uroczystości.

Gwiazdą kolejnej odsłony festiwalu „wRock for Freedom” będzie Goran Bregović. Koncert odbędzie się tradycyjnie w miejscu gdzie rodziła się wrocławska „Solidarność”, w zajezdni autobusowej nr VII przy ul. Grabiszyńskiej. – Jest to taki artysta, którego twórczość dobrze gra w duszy. Jest to muzyka, która nadaje się dla koneserów do słuchania, ale można przy niej również się pobawić i poskakać – mówił przewodniczący NSZZ Solidarność we Wrocławiu Kazimierz Kimso. Organizator koncertu, Krzysztof Jakubczyk zaznaczył, że Bregović nieprzypadkowo został zaproszony do Wrocławia. – Nasze kraje wyzwalały się w bardzo podobnym czasie – mówił.

Artysta pochodzący z Bałkanów i jego orkiestra weselno-pogrzebowa to nie jedyni wykonawcy, którzy pojawią się na scenie 31 sierpnia. Słuchaczom na pewno zaprezentuje się grupa Forteca. – Jest to zespół, który wygrał tegoroczną edycję konkursu „Hard as a Rock”. Zachęcam do zainteresowania się twórczością tych młodych ludzi – mówił Marek Mutor, dyrektor ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, organizatora muzycznych zmagań.

Organizatorzy obchodów nie zdradzili wszystkich wykonawców festiwalu. Dopiero w przyszłym tygodniu zostaną podane do wiadomości nazwy zespołów, które pojawią się na scenie ostatniego dnia sierpnia. Wiemy jednak, że będą to polscy artyści.

Bilety na wydarzenie będą dostępne w sprzedaży od 3 czerwca w salonach Empik i Media Markt oraz w sprzedaży internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama