Nowy numer 11/2019 Archiwum

Wody przybywa

Podnosi się coraz bardziej stan wody w Odrze. W nocy ze środy na czwartek przekroczyła stan ostrzegawczy w Trestnie tuż pod Wrocławiem.

Wobec podnoszącego się poziomu rzeki – związanego z opadami, ale także zwiększonymi zrzutami wody ze zbiorników na dopływach Odry (Turawa, Nysa, Pilchowice) – zdecydowano o przerwaniu prac w remontowanym kanale powodziowym, ewakuacji pracowników i maszyn. Zamknięty dla żeglugi został fragment Odrzańskiej Drogi Wodnej w granicach miasta – od kanału śluzowego Oława do śluzy Zacisze i kanału śluzowego Opatowice oraz od Mostu Pokoju do Mostu Piaskowego i Tumskiego. Sytuacja na razie nie jest niebezpieczna, choć fala kulminacyjna dopiero przed nami - dotrze do miasta w nocy z piątku na sobotę.

Według informacji podanych podczas piątkowego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w tej chwili na Dolnym Śląsku mamy 13 przekroczeń stanów alarmowych, 11  przekroczeń stanów ostrzegawczych; w 13 miejscach ogłoszone są pogotowia przeciwpowodziowe - dla gmin: Świerzawa, Janowice Wielkie, Mysłakowice, Leśna, m. Jelenia Góra, Oława, Jelcz-Laskowice Miasto i Gmina Środa Śląska, Miękinia; powiatów: jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, złotoryjskiego. Alarmy przeciwpowodziowe obowiązują dla gmin Nowogrodziec i Lubań i dla powiatu bolesławieckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL