Nowy numer 38/2023 Archiwum

Claret Gospel we Wrocławiu i nie tylko

Afrykański zespół, a właściwie grupa ewangelizacyjna z Wybrzeża Kości Słoniowej w czerwcu zaśpiewa na Dolnym Śląsku.

Nazwa grupy pochodzi od założyciela Misjonarzy Klaretynów, św. Antoniego Marii Klareta. Jej twórcami są ojcowie Roman Woźnica i Andrzej Kobyliński, misjonarze klaretyni pracujący na Wybrzeżu Kości Słoniowej od ponad 20 lat. Zespół powstał 24.10.2001 r. w Abidjanie, a tworzy go 13–20 osób pochodzących z różnych dzielnic Abidjanu i Bouafle, z parafii, gdzie pracują klaretyni. Na co dzień śpiewają w różnych chórach kościelnych. Osobą odpowiedzialną za grupę jest André Michelle Balloux, a myślą przewodnią słowa: Caritas Christi urget nos – Miłość Chrystusowa przynagla nas (2 Kor 5,14).

– Śpiewamy tak, jak czujemy i jak potrafimy – mówią o sobie członkowie zespołu. – Nie mamy żadnego wykształcenia muzycznego, ale jesteśmy pewni, że to „Miłość Chrystusowa przynagla nas” (Kor 5,14); tak samo jak założyciela misjonarzy klaretynów św. A.M. Klareta (1807–2007). Śpiewamy o wszystkich kolorach Afryki, a w szczególności naszego kraju, Wybrzeża Kości Słoniowej, o miłości, pokoju, radości, ale i o kolorach, które bardzo bolą: wojnie, niesprawiedliwości, beznadziei. Czego oczekujemy od was? Chcemy, abyście zapłakali razem z nami kolorowymi łzami radości i smutku... Chcemy, abyście cieszyli się z cieszącymi i zapłakali z płaczącymi, na cześć Pana. Chcemy, abyście stali się tacy jak my... po prostu na zawsze ZAKOCHANI W CHRYSTYSIE.

Claret Gospel we Wrocławiu i nie tylko   Claret Gospel wydał już dwie płyty Archiwum Misjonarzy Klaretynów

Chóru będzie można posłuchać 23 czerwca we Wrocławiu w parafii pw. św. M. Marii Kolbego (Msze św. o 9.30, 11.00, 12.30) i w parafii pw. św. Faustyny (Msza św. o 18.00); 24 czerwca w katedrze wrocławskiej (18.30 – Msza św. i koncert organizowany przez Radio Rodzina i władze miasta), 26 czerwca w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach (18.00 – Msza św. i koncert), 27 czerwca w parafii pw. św. Wawrzyńca (Msza św. i koncert o 18.00 i 20.00 w DA „Wawrzyny”).


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast