Nowy numer 46/2018 Archiwum

(Nie)tylko dla ojców

Stań w wyłomie i broń Kościoła przed złem. Przyjdź na czuwanie ojców.

W ramach Wrocławskiego Tygodnia Ewangelizacyjnego wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza na nocne czuwanie przy uwielbieniu i muzyce, połączone z modlitwą za dzieci. Rozpocznie się ono o 21.30 w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu i potrwa do 3.30. O północy będzie sprawowana Eucharystia.  

– Zapraszamy do modlitwy nie tylko mężczyzn, którzy już są ojcami, ale także tych wszystkich, którzy w przyszłości założą rodziny i będą żyć jako mężowie i ojcowie – mówi ks. Piotr Wiśniowski. Zwraca przy tym uwagę na hasło towarzyszące czuwaniu: "Stań w wyłomie". Nawiązuje ono do fragmentu z księgi Ezechiela: "Szukałem wśród nich męża, który by wystawił mur i stanął w wyłomie przede mną, by bronił tej ziemi". – Mury, które otaczają nasz Kościół, czasem z różnych powodów pękają, rozłupują się i przez tak powstałe wyłomy zło chce wkraczać do wnętrza. Potrzeba mężczyzn, którzy staną w tych wyłomach i będą bronić Kościoła oraz swoich rodzin przez złem – tłumaczy ks. Piotr. 

 
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy