Nowy numer 42/2018 Archiwum

Szalenie ważne dokumenty

Dwa dokumenty podpisane dziś w sali Senatu PWT mają pomóc absolwentom papieskiej uczelni odnaleźć się na rynku pracy.

Pierwszy z nich to list intencyjny o współpracy pomiędzy PWT a miastem Wrocław, który podpisał ks. prof. Andrzej Tomko oraz Rafał Dutkiewicz; drugi – umowa Papieskiego Wydziału Teologicznego z Uniwersytetem Ekonomicznym i działającym w jego strukturach Biurem Karier, sygnowane przez rektorów obu uczelni.

– Zależy nam na tym, by zadbać o losy naszych absolwentów – mówi Marta Wilczyńska z PWT, dodając: – Rynek pracy dziś jest bardzo dynamiczny i trudno zaistnieć na nim osobom kończącym studia, zwłaszcza jeśli wybrali kierunek humanistyczny. Dzięki podpisanym dokumentom stworzone zostanie odpowiednie zaplecze dla absolwentów PWT, m.in.: doradztwo zawodowe i możliwości stażu w różnych instytucjach.  

– To są dokumenty szalenie ważne przede wszystkim dla młodych ludzi – mówił tuż przed podpisaniem listów reprezentujący prezydenta Wrocławia prof. Tadeusz Luty.

Firmy dziś oczekują nie tylko człowieka wykształconego, ale także człowieka żyjącego pewnymi wartościami - podkreślały osoby reprezentujące pracodawców   Firmy dziś oczekują nie tylko człowieka wykształconego, ale także człowieka żyjącego pewnymi wartościami - podkreślały osoby reprezentujące pracodawców Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy