Nowy numer 46/2018 Archiwum

Zadania Kościoła

W kościele NMP na Piasku odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie z cyklu "Verbum cum Musica".

- Tym razem skłanialiśmy się ku rozważaniom o wierze, która powinna być dla nas nadzieją. Chcieliśmy też pokazać, jak wiele ważnych zadań stoi przed współczesnym Kościołem, który tę nadzieję niesie w słowie Bożym, przez piękno nauki, odkrywanie szlachetności życia - mówi ks. Paweł Stypa, dyrektor organizacyjny cyklu "Verbum cum musica". Podczas wieczornego spotkania ks. prof. Andrzej Tomko, rektor PWT, wygłosił wykład pt. "Wiara nadzieją świata - zadania Kościoła dzisiaj", w którym ukazał potrzebę zwrócenia się świata w kierunku człowieka. Przeciwstawił personalizmowi chrześcijańskiemu inne prądy współczesnej filozofii.

W części muzycznej repertuar poświęcony bł. Janowi Pawłowi II zaprezentowało małżeństwo z Poznania, Julia i Grzegorz Kopalowie. - Wszyscy nieustannie modlimy się o rychłą kanonizację. Dlatego ta postać wciąż jest nam bardzo bliska i bardzo droga - tłumaczy wybór repertuaru ks. P. Stypa. Organizator zapewnia, że wykład i koncert pięknie uzupełniły dwa inne przeżywane tego dnia wydarzenia: ingres abp. Józefa Kupnego i Kongres Nowej Ewangelizacji.

Czerwcowe spotkanie "Verbum cum musica" było ostatnim przed przerwą wakacyjną. Koleje planowane jest na 13 października.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy