Nowy numer 42/2018 Archiwum

Współpracownicy biskupa

Abp Józef Kupny mianował sześciu nowych proboszczów.

Kilkudziesięciominutowe spotkanie z  nowymi proboszczami odbyło się w gabinecie metropolity, który znajduje się w siedzibie Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej. Arcybiskup wręczył sześciu kapłanom akty nominacyjne. W ten sposób ustanowił proboszczami:

ks. Tomasza Zająca w parafii pw. św. Marcina w Marcinkowicach;

ks. Krzysztofa Kantona w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie;

ks. Dariusza Amrogowicza w parafii pw. św. Mikołaja w Wilkowie;

ks. Edwarda Łupkowskiego w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ligocie Książęcej;

ks. Marka Górdziałka w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Domaniowie;

ks. Jana Sienkiewicza w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Moczydlnicy Klasztornej.

Hierarcha wyraził radość, iż pierwszymi dokumentami, jakie wręcza po objęciu rządów w archidiecezji, są nominacje proboszczowskie, podkreślając, iż proboszczowie są najbliższymi współpracownikami biskupa diecezjalnego.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • robertk2
  17.06.2013 14:36

  Bardzo porządny ten wikary Jan Sienkiewicz, właśnie Go przenoszą z mojej parafii na Leśnicy, szkoda że Go już nie u nas będzie. Trzeba się modlić, o to by Mu się dobrze działo, w tej Moczydlicy Klasztornej. W ogóle co to, gdzie to, ta cała Klasztorna Moczydlica. Ojej?

  doceń 5
 • lesnica
  21.06.2013 15:16
  robertk2 wypisuje naciągnięte bzdury o pozytywnym duszpasterstwie ks.Sienkiewicza. Wczoraj dałem komentarz przedstawiający też druga strone medalu, o czym w Leśnej powszechnie wiadomo i mówi się. Ale oczywiście komentarz usunięto. W nosie was mam. Najlepiej tworzyć obraz jednostronny, bo najlepiej sprzedaje się iluzja.

  To proboszczostwo to zwykłe zesłanie. I słusznie, bo jest za co.
  doceń 0
 • fatima2008
  01.07.2013 08:35
  SAKRAMENT KAPŁANSTWA to Jezus Chrystus w ciele i duszy kazdego wyswieconego meżczyzny......TRZEBA GO BRONIĆ , CHRONIĆ - bronic godności czowieka i świetości tego sakramentu....a UCZYNKÓW ICH nie musicie nasladować....czyńce CO MÓWIA JAK GŁOSZA EWANGELIE.......Wrocław Lesnica....nie musimy nasladowac ich uczynków zaczynajac od generała ale BRONIC SIWTOSCI SAKR. KAPŁANSTWA TRZEBA ZAWSZE - SAKRAMENT to nie dana osoba ksiedza , choc w nim -........z ta Lesnica i jej pasterzami - to od lat jest bardzo SMUTNO....W SERCACH WIELU PARAFIAN BARDZO SMUTNO
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy