Nowy numer 32/2022 Archiwum

Smoki nad rzeką przejdź do galerii

Z atrakcji na wodzie i lądzie korzystały dzieci i młodzież podczas I pikniku „Odrzańskie wiosło”. Podczas festynu odbyły się m.in. wyścigi smoczych łodzi o puchar metropolity wrocławskiego, abp. Józefa Kupnego.

We wspólnej zabawie brały udział przede wszystkim dzieci w wieku od 7 do 18 lat, które korzystają z zajęć w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez miasto Wrocław i Caritas. Przygotowano dla nich wiele niespodzianek, m.in.: dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, pokazy ratownictwa wodnego oraz reanimacji. – Dodatkowo zatoka gondoli użyczyła nam tramwaje wodne. Dzieci z opiekunami korzystały z nich nieodpłatnie – mówi Grzegorz Kryszczuk, koordynator imprezy, a na co dzień dziennikarz Katolickiego Radia Rodzina. Atrakcją była również możliwość wejścia i zobaczenia od wewnątrz wozu strażackiego. – Na nasz festyn zgłosiło się prawie 500 uczestników. Przygotowaliśmy też dla nich bezpłatny posiłek – dodaje G. Kryszczuk.

Jednym z elementów festynu były prezentacje zespołów dziecięcych.

Odrzanskie Wiosło 2013
Karol Białkowski

Postacią firmującą „Odrzańskie wiosło” był Paweł Rańda, wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu. Dzięki niemu dzieci mogły spróbować swoich sił na ergometrach – przyrządach służących do wioślarskich ćwiczeń. Smoki nad rzeką   Załoga smoczej łodzi jest 10-osobowa. 8 wioślarzy wiosłuje w rytm wystukiwany przez bębniarza. O kierunku płynięcia decyduje sterujący Karol Białkowski /GN Pod jego patronatem odbyły się również wyścigi smoczych łodzi o puchar metropolity wrocławskiego. Wygrała go drużyna reprezentująca wrocławskie Gimnazjum nr 43. Wyścigi smoczych łodzi mają być jedną z konkurencji igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017, które odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

„Odrzańskie wiosło 2013” zostało zorganizowane przez Katolickie Radio Rodzina przy współpracy z Urzędem Miejskim, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, WOPR, PCK i Zatoką Gondoli.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama